Hubnutí nejen do plavek: Trápí vás tuk na zádech?

Všichni už jistě slyšeli a četli mnoho rad, jak se zbavit tuku na bříšku, jaké cviky zpevní zadeček. Přitom se málokdy mluví o tuku na zádech, který trápí mnoho žen. Tento problém pociťují nejen v létě v plavkách! Mnoho žen odmítá upnuté oblečení, šaty s výstřihem na zádech. Pomůžeme vám! Známe cviky, díky kterým svá záda nebudete muset schovávat.

Všemocná jóga

Jóga je skvělá jak k protažení a posílení celého těla, tak k uspořádání myšlenek, přináší harmonii do vaší duše. Nemusíte být nejlepší jógový instruktor, stačí znát pár základních pozic. Tělo vždy nastartujte Pozdravem slunce. Poté vybírejte pozice vám příjemné, pravidelně dýchejte a udržujte pravidelný srdeční rytmus. Vaše záda se promění brzy, navíc vás nebudou bolet.

Záda v hlavní roli

Pokud se vám líbí zbytek vašeho těla a chcete se věnovat hlavě zádům, můžete. Zaměřte se na posilování zádových svalů pomocí strojů v posilovně nebo v pohodlí vašeho domova. Tím nejjednodušším trikem však je pravidelné uvědomování si vašich zad. Vědomě je rovnejte – zatáhněte bříško, vypněte prsa, ramena stáhněte dozadu a dolů. Rozhodně se neprohýbejte v bedrech! Správným držením těla docílíte lepšího vzhledu a budete vypadat sebevědomě.

Strava dokáže své

Samozřejmě lze změnu umocnit i změnou jídelníčku. Určitě není dobré jíst příliš sladkého a tučného ani v případě, že shodit tuky není váš cíl. V případě problému tuků na zádech si však dejte pozor na sacharidy ve výrobcích z bílé mouky. Zařaďte do jídelníčku zelený čaj, čekanku, ořechy, ryby. A nezapomeňte cvičit!

Správné oblečení

Možná, že jste se prokousali všemi předešlými radami a váš problém tkví v tom, že si vybíráte nesprávné oblečení. Tuk na zádech nemusíte mít, ale myslet si to můžete, když si koupíte malé číslo podprsenky. Ta tělo stáhne a okolí nechá povolené – proto se může zdát, že tam máte tuk. Je nejlepší vybírat spodní prádlo ve specializovaných prodejnách, kde vám poradí, jaké spodní prádlo i plavky zvolit, aby se vám na zádech nedělaly tukové polštářky.

Obrázek: pixabay.comŘekněte ostatním, co si myslíte