Krvácení lze zastavit i běžnými kuchyňskými přísadami

Častou nehodou v kuchyni bývá, že se při krájení potravin řízneme do prstu. Někdy nejde o nic vážného, ale krev teče a teče. V takovou chvíli vám mohou pomoci zastavit krvácení i některé kuchyňské přísady. Mezi ty nejčastěji používané přímo na ránu, patří kajenský pepř.

Nejenže pomáhá zastavit krvácení, ale dokonce tlumí bolest, ačkoliv v ústech pálí jako čert, při ošetření rány pomáhá tlumit bolest. Kajenský pepř můžete použít na ránu, ale i zamíchat do skleničky s vodou a vypít. Pokud ovšem není rána v takovém stavu, že by bylo lepší navštívit lékaře.

Použití pepře při nehodě v kuchyni

Užijte ihned lžičku kajenského pepře rozmíchanou ve sklenici teplé vody a vypijte. Krvácení by se mělo zmírnit nebo úplně zastavit do 10 až 15 minut od podání nápoje. Použít ho však můžete také přímo na ránu.

Kajenský pepř je bohatý na antibakteriální vlastnosti a hubí mikroby, které mohou proniknout do vašeho těla přes otevřenou ránu. Díky němu můžete snížit riziko zánětu a bolest.

Různé výhody kajenského pepře zahrnují: pomoc při detoxikaci organismu, posílení metabolismu, v boji se škodlivým cholesterolem, pomoc při migréně a posílení trávení. Přidání kajenského pepře do vašeho stravovacího režimu bez ohledu na to, zda jste měli či neměli v kuchyni úraz, může být přínosem pro vaše zdraví.

Přidání kajenskéjo pepře na ránu dokáže zastavit krvácení do jedné minuty, protože srovnává krevní tlak v oblasti rány. Dochází tak k lepší a rychlejší srážlivosti krve. Spolehlivě fungují obě varianty, jen přidání pepře přímo na ránu je přeci jen o něco rychlejší.

Dalšími pomocníky jsou zázvor, kurkuma, skořice. Například kurkuma je přírodní antibakteriální a antiseptické činidlo vhodné pro dezinfekci popálenin a ran. I kurkuma funguje jako přírodní analgetikum, tedy dokáže ulevit od bolesti.