Nápoj plný vitamínů na posílení imunity. Budete potřebovat jen pár ingrediencí

Zima je sice už v podstatě minulostí, ale s prvními paprsky jarního slunce přichází velká zátěž, které musí čelit naše imunita. Po zimě jsme ještě oslabení, chybí nám vitamíny a často můžeme podcenit počasí, které se tváří jarně, ale přitom stále hrozí nízkými teplotami. Proto je na místě i nyní myslet na prevenci a mít po ruce účinný lék, který vás před nemocemi ochrání a vaši imunitu dostane do formy.

Tento recept je celá staletí předáván z generace na generaci, je vylepšován a upravován, ale lidé, kteří jej na vlastní kůži vyzkoušeli, si jeho účinky nemohou vynachválit. Není to sice možná ten nejchutnější nápoj, ale tato drobná nepříjemnost se dá snést, když uvážíte, jaké skvělé výsledky může mít.

Ingredience v boji proti virům

Co budete na tento nápoj potřebovat?

  • Cibuli

  • Česnek

  • Křen

  • Zázvor

  • Kurkumu

  • Chilli papričky

  • Jablečný ocet

Už z ingrediencí je zřejmé, že to bude pořádná síla. Ale to je přeci přesně to, co potřebujete, no ne? Originální receptura doporučuje nechat ingredience louhovat v jablečném octu po dobu 14 dní a poté použít pouze tekutou část. Pokud však chcete postup urychlit a nečekat tak dlouho, je ideální všechny ingredience rozmixovat. Tak se zvýší účinnost za minimum času.

Výsledky jsou zaručené

Jak postupovat? Jak již bylo řečeno, vše se rozmixuje na kaši. První, co do mixéru dáte, bude asi 200 ml jablečného octa. Poté přidejte na kousky nakrájenou cibuli, česnek, chilli papričky a kurkumu. Nakonec přijde křen a zázvor. Jestliže je konzistence moc hustá, můžete ji naředit vodou nebo jablečným octem. Jak tento lék užívat? Preventivně se doporučuje užívat jednu polévkovou lžíci ráno na lačno. V případě, že se již necítíte dobře, je nutné přidat další dvě dávky elixíru během dne, vždy před jídlem.

Proč to funguje? Kombinace těchto surovin obsahuje obrovské množství látek, které jsou samy o sobě účinné proti virům a bakteriím. Běžně se používají v lidovém léčitelství. A vy je v tomto elixíru máte všechny naráz. Společně vytváří účinný obranný štít, který vaši imunitu podpoří jako máloco jiného.

Fotografie: Pixabay


Řekněte ostatním, co si myslíte