Proč si zamilovat zelený čaj s kombuchou

V poslední době jsem se naučila pít zelený čaj s kombuchou. Musím říci, že se popíjení tohoto čaje stalo mým odpoledním poobědovým rituálem, protože jednak výtečně chutná, příjemně voní a navíc podporuje hubnutí. Japonská čajová houba Kombucha, jak se předpokládá, pochází z Číny a používána byla již císaři z dob dynastie Quin.

Zelený čaj společně s kombuchou představují vznešenou asijskou tradici zdravého životního stylu jak fyzického těla – tak i mysli.  Podstatou tohoto čaje je duševní a fyzická rovnováha. Přibližně 300ml převařené vody necháme zchladit na 70-80 stupňů a zalijeme buď sáček nebo malou lžíci sušené čajové směsi – louhuje se 3 minuty. Poté je připraven k scezení a popíjení.

Kombucha a její účinky na lidské zdraví

Kombucha představuje druh čaje, jež vzniká fermentací (kvašením) speciální kombuchové kultury. Jak jsme již zmínili, tradice tohoto nápoje sahá tisíce let zpět do historie. Má velmi pozitivní účinky na lidské zdraví. Kombucha obsahuje probiotika a antioxidanty, které mají zásluhu na odstraňování škodlivých baktérií a mikroorganismů z těla.

Kombucha a hubnutí

Ovšem to, co mnoho z vás bude zajímat je fakt, že pravidelným popíjením tohoto čaje lépe budete spalovat kalorie a snížíte množství viscerálního tuku – sníží hodnoty škodlivého cholesterolu a lépe udrží hodnoty krevního cukru. Jednoduše řečeno zelený čaj s kombuchou hodně pomáhá při hubnutí. To však není vše.

Prevence rakoviny

Pitím tohoto čaje snižujete riziko vzniku rakoviny prsu, prostaty a tlustého střeva. Mimo to snižuje také kombucha riziko kardiovaskulárního onemocnění, které je jednou z nejčastějších příčin úmrtí ve vyspělých zemích. Dále působí příznivě na funkci jater a ledvin. Pomáhá také u diabetu.

Obrázek: pixabay.com