Na zánět močových cest pomohou jablka, brusinky i brambory

Záněty močových cest jsou pro svou bolestivost velmi nepříjemné. Společně se podíváme, jak je vyřešit přírodní cestou. Ta má oproti běžným lékům výhodu v tom, že do svého těla nemusíte dostávat žádnou chemii.

D-manosa

Možná jste tento pojem ještě nikdy neslyšeli. Pokud jste však záněty močových cest již měli, tak jistě ano. Jedná se o látku, která je velmi často součástí právě různých léků. Ty ale nemusí být jediným zdrojem. D-manosa je dostupná také jinde. Pokud ji do těla dostanete, tak dokážete efektivně bojovat jak proti různým infekcím, tak podporujete i prevenci.

Unikátní je, že D-manosa může být dostupná v běžných potravinách. Příkladem dobrého zdroje jsou jablka, brusinky, stejně jako broskve. Zapomínat však nelze ano na kukuřici, brambory, nebo dokonce i různé druhy hub.

Brusinky

Druhou možností, jak se dají efektivně řešit záněty močových cest, jsou obyčejné brusinky. Můžete užívat jak ty čerstvé, tak samozřejmě i ty sušené. Důvodů, proč pomáhají je celá řada. Jedním z nich je i to, že je v nich obsažena již zmíněná D-manosa. Dále nelze zapomínat také na to, že jsou bohaté na antioxidanty, na kyselinu citronovou a mléčnou, stejně jako v nich nechybí vitamíny A, B2, C, E a minerální soli. Proto všechno jsou označovány jako přírodní antibiotika.

Díky své síle dokážou pomáhat řešit jak klasické záněty močových cest, tak jsou vhodné také v případě onemocnění ledvin, ale i v případě gynekologických potíží. Hodí se samozřejmě také v případě, kdy vám záleží na prevenci.

Probiotika

Třetí kategorií produktů na záněty močových cest jsou takzvaná probiotika. Jedná se v podstatě o bakterie, ale o ty prospěšné. Díky tomu mohou být eliminovány špatné bakterie a zůstanou jenom ty dobré. Řada lidí zná probiotika hlavně v souvislosti s tím, že dokážu řešit problémy ve střevech. Jsou však vhodné také na pomoc při těchto obtížích. A kde probiotika najít? Buď je kupte, nebo zkuste různé druhy mléčných výrobků.Řekněte ostatním, co si myslíte