Na zánět močových cest pomohou jablka, brusinky i brambory

Záněty močových cest jsou pro svou bolestivost velmi nepříjemné. Společně se podíváme, jak je vyřešit přírodní cestou. Ta má oproti běžným lékům výhodu v tom, že do svého těla nemusíte dostávat žádnou chemii.

D-manosa

Možná jste tento pojem ještě nikdy neslyšeli. Pokud jste však záněty močových cest již měli, tak jistě ano. Jedná se o látku, která je velmi často součástí právě různých léků. Ty ale nemusí být jediným zdrojem. D-manosa je dostupná také jinde. Pokud ji do těla dostanete, tak dokážete efektivně bojovat jak proti různým infekcím, tak podporujete i prevenci.

Unikátní je, že D-manosa může být dostupná v běžných potravinách. Příkladem dobrého zdroje jsou jablka, brusinky, stejně jako broskve. Zapomínat však nelze ano na kukuřici, brambory, nebo dokonce i různé druhy hub.

Brusinky

Druhou možností, jak se dají efektivně řešit záněty močových cest, jsou obyčejné brusinky. Můžete užívat jak ty čerstvé, tak samozřejmě i ty sušené. Důvodů, proč pomáhají je celá řada. Jedním z nich je i to, že je v nich obsažena již zmíněná D-manosa. Dále nelze zapomínat také na to, že jsou bohaté na antioxidanty, na kyselinu citronovou a mléčnou, stejně jako v nich nechybí vitamíny A, B2, C, E a minerální soli. Proto všechno jsou označovány jako přírodní antibiotika.

Díky své síle dokážou pomáhat řešit jak klasické záněty močových cest, tak jsou vhodné také v případě onemocnění ledvin, ale i v případě gynekologických potíží. Hodí se samozřejmě také v případě, kdy vám záleží na prevenci.

Probiotika

Třetí kategorií produktů na záněty močových cest jsou takzvaná probiotika. Jedná se v podstatě o bakterie, ale o ty prospěšné. Díky tomu mohou být eliminovány špatné bakterie a zůstanou jenom ty dobré. Řada lidí zná probiotika hlavně v souvislosti s tím, že dokážu řešit problémy ve střevech. Jsou však vhodné také na pomoc při těchto obtížích. A kde probiotika najít? Buď je kupte, nebo zkuste různé druhy mléčných výrobků.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]