Přírodní léčba Crohnovy nemoci

Co to vůbec Crohnova choroba je? Jedná se chronické zánětlivé onemocnění střev. Společně s léky, které vám určí lékař, můžete přidat i doplňkovou léčbu, která je čistě přírodní a posiluje imunitní systém. To vám pomůže jak v léčbě, tak cítit se mnohem lépe. Existují možnosti od bylinek, přes praktické cvičení. Ovšem vždy informujte svého lékaře, že hodláte zkusit i přírodní metody a ujistěte se, že vám to schválí. Nedělejte nic, čím si nejste jistí, i když to může znít sebevíc dobře.

Probiotika

Střevo je přirozeně plné bakterií, ale jejich rovnováha může být u lidí s Crohnovou chorobou narušená. Probiotika mají za cíl obnovit tuto rovnováhu zvýšením užitečných bakterií. Probiotika obsahují jídla, jako je jogurt, kysané zelí, tempeh a další. Jsou to de facto potraviny s živými kulturami. Můžete také po dohodě s lékařem užívat probiotické tablety nebo kapsle.

Prebiotika

Prebiotika představují nestravitelnou složku potravin, která podporuje zdraví střevní mikroflóry tím, že tyto složky poskytují palivo pro užitečné bakterie, které žijí v trávicím traktu. K takovým potravinám patří například banán, cibule, pórek, artyčoky, chřest, pampelišky.

Rybí oleje – omega 3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou oblíbeným lékem pro mnoho zdravotních problémů, které zahrnují zánět. Můžete je získat konzumací mastných ryb jako je losos, makrela a sleď. Jsou také k dispozici ve formě pilulek. Zbavují zánětu, který Crohnova choroba způsobuje ve střevech. Pokud je chcete vyzkoušet, zeptejte se nejdřív svého lékaře.

Tekutá strava

Ulevit může i tekutá strava, díky které si odpočine trávicí systém. To může trvat od několika dnů do několika týdnů. Během této doby pije pacient speciální tekutiny, které obsahují veškeré potřebné živiny a kalorie. Nezkoušejte to však sami od sebe a poraďte se s ošetřujícím lékařem.

Aloe vera

Říká se, že kudy teče, tudy léčí. Aloe vera není vynikající rostlina pouze pro ošetření pokožky. Pití šťávy z této rostliny může pomoci s problémy se střevy. Pomáhá také zvýšit imunitní systém. I zde platí, že je nejdříve nutná konzultace s lékařem.

Další přírodní léčebné metody

  • Akupunktura
  • Jóga
  • Kurkuma
  • Extrakt z ananasu
  • Velbloudí mléko – pomáhá trávení a je bohaté na vitamíny

Obrázky: express.co.uk