Chraňte své tělo před nebezpečným zánětem. Jeho přítomnost odhalíte podle několika projevů

Fotografie: Depositphotos

Ať už se objeví zánět na jakémkoliv místě v těle, vždy se jedná o nepříjemné a mnohdy i bolestivé onemocnění. Na některé typy jsou potřeba antibiotika a léčba určená lékařem.

Jestliže jste se někdy v životě s tímto onemocněním setkali, dost možná budete souhlasit, že se nejedná o nic příjemného. Může se objevit na jakémkoliv místě v těle a dokáže člověka hodně potrápit. Pokud se neléčí, může se rozšířit a způsobit nenávratné problémy. Abyste ho podchytili včas a zabránili složitější léčbě, všímejte si nejčastějších příznaků, které značí zánět v těle, radí lékař Vincent J. Tavella.

Jíte až příliš mnoho jídla

Pokud začnete být při jídle plní, měli byste přestat s konzumací, abyste se zbytečně nepřejedli. Pokud však nemůžete přestat a neustále sháníte něco k jídlu, pravděpodobně bude ve vašem těle něco špatně. Průmyslově zpracované potraviny, cukr a mnoho dalších škodlivých látek u lidí způsobuje závislost na jídle. Jakmile začnete mít přebytek cukru v těle, projeví se to na vašem zdraví a mohou se u vás velice často vyskytovat záněty.

Fotografie: Freepik

Lepší volbou je, když si něco nezdravého nebo hodně sladkého dopřejete jen čas od času, ale jinak se potravinám s vysokým obsahem cukru raději vyhýbejte. Dále do svého jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na Omega 3 mastné kyseliny a při smažení nebo vaření vybírejte raději oleje lisované za studena. Nezapomínejte ani na pohyb, který je potřeba minimálně 3x týdně na 20 minut.

Problémy s pokožkou a akné

U většiny lidí se v průběhu života objeví nějaké akné, ale pokud je ho příliš, může to být způsobeno hormony nebo zánětem. Dalším důvodem pro vznik akné je také stres, ale dávejte si pozor i na potravinové alergie, mastnou pleť nebo citlivost na vejce a lepek.

Fotografie: Freepik

Dalším důvodem pro vznik akné může být opět vysoká hladinu cukru v krvi. Pokuste se na dva týdny vyřadit z jídelníčku mléko, alergeny a cukr. Jestliže se jedná o akné, které způsobují tyto faktory, mělo by zmizet hned poté, co zjistíte, které potraviny vašemu tělu vadí.

Psychické problémy

Dalším symptomem, který značí, že máte v těle zánět, jsou psychické problémy. Někteří lidé si ani neuvědomují, jak moc je lidské zdraví propojeno s psychikou. Pokud se u vás projeví deprese, můžete mít zánět, jenž ovlivňuje činnost mozku a nervů. Nejlepším lékem je návštěva psychologa a sport, po němž se vám do těla vyplavují pocity štěstí. S fyzickou aktivitou začínejte pomalu a postupně přidávejte na svém výkonu. Do jídelníčku zařaďte zdravé potraviny, jako je zelenina a ovoce.

Zdroj: Healthline