Na strie se dá vyzrát i přirozenou cestou

Strie jsou viditelné čáry, které se objevují na kůži, když vaše tělo podstoupí rychlý růst. Kůže je příliš natažená, tkáně neměly dost času se přizpůsobit změnám a roztrhly se, což způsobí, že se objeví toto poškození kůže v podobě prasklin.

Většinou se tvoří na břiše, bocích, stehnech, dokonce i na pažích, když se vaše svaly zvětší, ale mohou být i na zádech – když například dítě rychle vyroste. Naštěstí můžete snížit výskyt strií na těle pomocí přírodních prostředků, které uvádíme níže.

Přírodní prostředky v boji proti striím

Vaječné bílky – vejce jsou jedním z nejlepších zdrojů bílkovin. Pokud jde o léčbu strií, hrají zde důležitou roli aminokyseliny i bílkoviny. Vyšlehejte dva bílky s trochou teplé vody vidličkou. Omyjte oblast, kterou hodláte ošetřovat a naneste tuto směs pomocí make-up hubičky. Nechte směs úplně vyschnout. Pak pokožku umyjte a naneste olivový olej pro zvlhčení oblasti a také pro urychlení hojení.

Aloe vera gel – jako další tip pro vás máme aloe vera gel, protože má uklidňující a hojivé vlastnosti, které mohou napravit poškození tkáně v kůži a zároveň podporovat jemnější a hladší pokožku. Chcete-li vyzkoušet aloe vera, nakrájejte listy rostliny na malé čtverečky a vložte je do nádoby. Nádobu uložte do chladničky a nechte ji vychladnout. Vezměte jeden kus a aplikujte gel na postiženou oblast krouživým pohybem. Nechte hodinu působit a poté se osprchujte nebo vykoupejte. Provádějte to denně a brzy si všimnete zlepšení.

Cukr – použít můžete i bílý cukr, který má výtečné exfoliační vlastnosti. Exfoliační znamená zbavit se odumřelých kožních buněk na povrchu pokožky, aby se objevila novější a zdravější pleť. Stačí smíchat polévkovou lžíci cukru a mandlového oleje a pár kapek citronové šťávy. Důkladně vše promíchejte a poté naneste směs na oblasti se striemi. Stačí pár minut jemně masírovat, pak se vysprchujte. Samozřejmě nestačí provést jen jednou – provádějte tuto exfoliaci pravidelně.

Vitamín E – dalším způsobem, jak snížit výskyt strií, je využití kapslí vitamínu E. Struktura naší kůže obvykle závisí na množství vitamínu E, který máme v našem těle. Pokud nemáte dostatek tohoto vitamínu, budete víc náchylní na skvrny, suchou kůži a tvorbu strií. Naštěstí existuje vitamín E v tobolkách, které můžete požít, abyste tento vitamin vpravili do svého těla. A co víc, můžete použít kapsle také k ošetření strií. Stačí propíchnout tobolky, aby se gel dostal ven a aplikovat na vaše strie. Masírujte olej asi 20 minut. Můžete nechat působit přes noc, minimálně však alespoň 2 až 3 hodiny před sprchováním, aby se olej vstřebal do pokožky.

Obrázky: slmdskincare, ibyiwacu