Mnohými nenáviděný kopr pomůže při nespavosti, škytavce a vyřeší nadýmání

Kopr mnoho lidí nenávidí. Hlavně kvůli známé omáčce. Pravdou ale je, že najít si cestu k tomuto koření by mělo být správné. Jídlo dokáže nejenom zajímavě ochutit, ale umí i prospět vašemu organismu. Jak konkrétně? Na to, co všechno dokáže se můžeme podívat společně. Je toho opravdu hodně.

Pomáhá při stresu

Kopr se hodí ve chvíli, kdy je toho na vás takzvaně moc. Dokáže vám pomoci od stresu a uleví vaší psychice. V dnešní době je to něco, co je velmi důležité. Kopr dokáže stimulovat enzymy a hormony, které mají ve vašem těle zklidňující účinky. Díky tomu se můžete cítit podstatně více v pohodě. Stačí ho jen přidávat pravidelně do jídel.

Napomáhá spánku

Pokud máte problémy s usnutím, nebo se v noci častěji budíte, využijte kopr. Zlepšíte tak svůj spánek. Doporučujeme 25 gramů kopru zalít vodou a přidat trochu meduňky, případně i medu. Vytvoříte si jednoduchý čaj, který vypijte zhruba hodinu před spaním. Potom usnete jako ještě nikdy.

Prospívá žaludku i střevům

Jestliže máte problémy se žaludkem, nebo s vašimi střevy, je rozhodně na místě nezapomenout užívat kopr. Ten stačí spařit horkou vodou, směs nechat minimálně 30 minut louhovat a poté rozmixovat. Třikrát denně užívejte jednu lžíci a uvidíte, jak se žaludek i střeva optimalizují. Zmizí problémy a orgány budou fungovat, jak mají.

Zlepšuje trávení

Pokud máte trávicí obtíže, jako je zácpa, průjem nebo nadýmání, také vám pomůže právě kopr. Použijte ho 20 gramů, dejte do hrnku a zalijte 200 ml vroucí vody. K tomu přidejte trochu anýzu a kmínu. Vytvoříte si velmi silný a prospěšný odvar, který vypijte. Během krátké chvíle optimalizujete svůj trávicí systém. Při dlouhodobých problémech užívejte denně.

Prospěje vaší pohodě

Pokud si chcete jenom tak odpočinout při horkém nápoji, může se také kopr skvěle hodit. Vezmete si 4 lžičky rozmixovaného ovoce, k tomu 2 lžičky kopru a zalijte vroucí vodou. Nechte pár minut louhovat a máte skvělý čaj, který si můžete dělat třeba místo zeleného, nebo i místo dnes tolik populární kávy.

Všeho moc škodí

Pozor na to, kolik kopru si denně dáte. Při obvyklém dávkování, které jsme popsali výše, žádné nežádoucí účinky ani kontraindikace nehrozí. Pozor však na nadměrné užívání. Stejně jako i u jiných věcí, i tady platí, že všeho moc škodí.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]