Mlsání u televize bez výčitek? Věřte nebo ne, jde to!

K filmům patří neodmyslitelně něco dobrého, něco na zub. Začne to jednou miskou brambůrků, skončí to u celého sáčku. Následkem jsou výčitky, tloustnutí. Poradíme vám, jak mlsat zdravě a nemít tak výčitky.

K mlsání patří sladkosti

Pravdou je, že k mlsání patří neodmyslitelně něco sladkého. Nemusí jít však nutně o čokolády a lízátka. Nakrájejte si ke sledování filmu například ovoce, nebo si pořiďte sušené ovoce. Sladká chuť zůstane, výčitky zmizí.

Místo brambor zvolte celer

Místo bramborových lupínků, které jsou mnohdy plné tuku a soli, zvolte zdravější variantu – celerové lupínky. Ty lze pořídit ve zdravé výživě, nebo si je můžete doma sami vyrobit. Stačí celer nakrájet na tenké plátky a ty poté vysušit v sušičce. Okořenit si je můžete potom sami dle chuti. Ani sůl neublíží – ale všeho s mírou!

Další slané varianty

Dalšími možnostmi, jak nahradit nezdravé slané pochutiny, jsou oříšky a semínka. Kromě toho, že jsou zdravější, dostanete do sebe nespočet vitamínů a dalších, tělu velmi prospěšných látek.

Mísa zeleniny

Pokud nejste na ovoce, jako čerstvou variantu mlsání můžete zvolit zeleninu. Můžete chroupat mrkev, nebo si vytvořit zeleninový salát. Ten můžete dochutit, přidat k němu zálivku nebo jen olivový olej, který je také velmi zdravý.

Domácí tyčinky

Kromě kupovaných dobrot si můžete sami dopředu upéct vlastní tyčinky nebo jiné, jednoduché recepty z listového těsta! Základem tyčinek je rozválené listové těsto nakrájené na tenké proužky. Ty stačí dát na plech vyložený pečícím papírem, potřít vajíčkem a posypat vším, co máte rádi! Sezamovým semínkem, lněným semínkem, kmínem nebo grilovacím kořením. Záleží jen na vaší chuti.

Obrázek:pixabay.com