Změna jídelníčku pomůže k dosažení mladistvé, krásné pleti

Mnoho lidí touží po jediném. Tím je hezká pleť bez jakýchkoliv chybiček. To je ale pro většinu lidí nedosažitelný sen. Často nás trápí buď akné, nebo později vrásky, pigmentové skvrny a další potíže. Často si ale za tyto problémy mohou lidé sami. A to především nevhodnou konzumací potravin a nápojů, které podporují znečištění pleti a její předčasné stárnutí.

Alkohol

Asi nikoho nepřekvapí, že alkohol zaujímá první místo. Pivo, víno a jiné alkoholické nápoje obsahují ethylalkohol, který po absorpci uvolňuje acetaldehyd. Tato toxická látka ničí játra, ledviny, mozkové buňky a nepříznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém. To má za následek šedivou pokožku, otoky a sáčky pod očima. Vy pak vypadáte starší, než ve skutečnosti jste.

Nápoje obsahující kofein

Káva, čaj, energetické nápoje všechny obsahují značné množství kofeinu. Všichni si rádi šálek kávy dopřejeme, zejména když jsme unavení, ale naše pleť z toho radost nemá. Kofein totiž přispívá k vysychání těla. Pravidelná konzumace nápojů obsahujících kofein ovlivňuje barvu pleti, způsobuje dehydrataci a podráždění kůže.

Perlivé nápoje

Jakýkoli typ sycených nápojů obvykle obsahuje velmi vysoké množství cukru. Jednoduché uhlohydráty se rychle absorbují v krvi, zatímco nadbytek glukózy se nezpracovává a ukládá v tělesných zásobách tuku. To vede samozřejmě nejen k obezitě, ale také ke vzniku akné.

Rychlé občerstvení

Hranolky, hamburgery, hranolky, to vše není pro naše tělo ani trochu zdravé. Milovníky tohoto typu jídla lze obvykle poznat podle nezdravé kůže, akné a samozřejmě nadváhy.

Sladkosti

Milovníci dortů, čokolád nebo zákusků nemívají hezkou pleť. Důvod je jednoduchý – rafinované uhlohydráty přispívají ke vzniku akné. Tyto látky snižují imunitu a zvyšují riziko plísňových infekcí a kožních onemocnění.

Chcete-li mít tedy hezkou pleť, je nutné se všech těchto potěšení vzdát, anebo je alespoň výrazně omezit. Výsledek ale bude rozhodně stát za to.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]