Přehlížení migrény způsobuje nepříjemné následky. Mezi příznaky patří i nevolnost a potíže s mluvením

Fotografie: Freepik

Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, se vší pravděpodobností se jedná o migrénu. Objevit se může dokonce i nevolnost nebo zvracení.

Migréna je nepříjemný neurologický stav, který obvykle způsobuje záchvaty bolesti hlavy a další nepříjemné příznaky, jako je zvýšená citlivost na světlo, zvuk, pach nebo dotyk druhé osoby. Jakmile tedy na sobě některé z nich pocítíte, na nic nečekejte a zamiřte k lékaři, neboť neléčení tohoto onemocnění může vést dle odbornice Deeny Kuruvilly k řadě dalších nebezpečných problémů a narušit váš každodenní život.

Nejčastější příznaky obávané migrény

Migréna může způsobovat mnohem více problémů než pouze silné bolesti hlavy a nekonečnou zmatenost, uvádí dále Deena Kuruvilly. Tento neurologický stav často zahrnuje také:

  • nevolnost,
  • zvracení,
  • potíže s mluvením,
  • necitlivost těla nebo naopak silné mravenčení,
  • zvýšenou citlivost na zvuk,
  • neschopnost vystát jakékoli světlo.

Pacienti mohou rovněž pociťovat různé příznaky ještě předtím, než dojde k jejímu samotnému rozvoji.

Díky těmto tlakovým bodům se zbavíte bolestí, které trápí 99 % populace v pokročilém věku

V takovém případě, tedy zhruba 1 až 2 dny před pocítěním intenzivních bolestí, se může objevit chuť na jídlo, deprese, silná únava nebo nedostatek energie i po vydatném spánku, zívání během dne, ztuhlost krku nebo dle serveru Healthline také podrážděnost. Samotná bolest hlavy pak může být tupá, pulsující, bodavá nebo vystřelující z jedné strany na druhou. U některých pacientů pak naopak spíše mírná.

migréna bolest
Fotografie: Freepik

Pokuste se zaměřit na vhodnou prevenci

Většina záchvatů migrény trvá asi 4 hodiny, ovšem pokud se neléčí včas, mohou trvat klidně v rozmezí 72 hodin až po dobu jednoho týdne. Jakmile ji tedy na sobě pocítíte, raději se co nejrychleji poraďte s odborníkem, který vám poradí, co dále. Pomoci může poté i vhodná prevence, jako je dostatečná hydratace těla, kvalitní spánek, zvládání stresu, dobře nastavený jídelníček, vyhýbání se kouření a stejně tak i pravidelný sport, radí lékařka Angelica Balingit.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]