Diety celebrit: Některé fungují, ale jiné pouze rozhází metabolismus a poškodí zdraví

Ve světě slavných se to jen hemží různými dietami a zaručenými cestami, jak zhubnout. Jaké jsou diety celebrit a dosáhnout vysněné vypracované postavy? Řada z nich skutečně může fungovat, ale rozhodně ne bez dohledu zkušeného profesionála, který vás celým procesem provede. Některé diety mohou být ale nebezpečné a v žádném případě je nelze doporučit, ať už jsou vedeny odborníkem, či nikoliv. Pokud plánujete následovat příkladu některých hvězd a inspirovat se jejich dietou, raději si nejprve přečtěte, jaká rizika jejich metody skrývají.

Přerušovaný půst

V posledních letech se tato metoda stala poměrně populární – spočívá totiž na docela jednoduchém základě – 16 hodin nejíte a pouze osm hodin jíte. Jak to v praxi funguje? Můžete si například dát první jídlo dne okolo jedenácté hodiny dopoledne a poslední jídlo okolo sedmé večer. Pak již nejíte a na základě tohoto přístupu hubnete. Dodržují ji třeba takové hvězdy jako Jennifer Lopez nebo Kourtney Kardashian. Ve své podstatě není přerušovaný půst špatný. Je však na místě upozornit, že skladba takových jídel musí být vyvážená, aby vás skutečně zasytily a nechyběly vám důležité živiny. Bez vedení odborníka se neobejdete.

Keto dieta

Zejména v našich končinách je tato dieta velmi propagovaná. Spočívá v tom, že tělo dosáhne tzv. stavu ketózy, ve kterém dokáže úspěšně spalovat. K tomu dojde díky minimálnímu příjmu sacharidů. Musíte tedy omezit veškeré zdroje sacharidů včetně ovoce, obilovin, škrobových potravin apod. Dietu dodržují třena Halle Berry nebo Adriana Lima. Při této dietě je třeba být velmi obezřetní. Úbytek váhy je totiž rychlý, ale má to svá rizika. Zejména pro ženy může být nedostatek sacharidů ohrožením pro hormonální systém, což může vést k problémů s pletí, vlasy nebo cyklem. Tuto dietu nikdy nedržte bez odborného dohledu!

Veganská strava

Není to redukční dieta jako taková, ale je pravdou, že většina těch, kteří přejdou na veganský styl stravování zaznamená úbytek na váze. Při tomto způsobu stravování se zcela vynechávají všechny živočišné produkty. Vegankou je například Ariana Grande nebo Venus Williamsová. Veganství lze obecně doporučit. Při přechodu na tento typ stravování je ale dobré poradit se s odborníkem, který zajistí, že budete mít dostatečný přísun vitamínů a minerálů, které jste dříve získávali z živočišné stravy.

Atkinsonova dieta

Touto dietou je proslulá Kim Kardashian. Systém je velice podobný keto dietě, což znamená, že strava je složena zejména z proteinů a tuků. Sacharidy jsou povolené v malém množství a dávkují se postupně podle fáze, ve které se nacházíte. Obecně lze tento typ stravování doporučit více než keto dietu, která je přísnější a nedovoluje tolik sacharidů. Hubnutí je pomalejší, ale neriskujete, že vám rychlá ztráta hmotnosti způsobí další potíže. Můžete ale bojovat s nedostatkem antioxidantů a některých vitamínů.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]