Med s citronem aneb tradiční medicína, která pomůže vyřešit řadu problémů

Kombinace medu s citronem je zázračným pomocníkem pro zdraví. Obě dvě suroviny každý zná, příprava je skutečně snadná a výčet pozitiv je téměř nekonečný. Podívejte se, jak si připravit známý a osvědčený lék, který doporučuje i celá řada uznávaných lékařů.

Ideální na běžné nachlazení

Na co je tento lék nejvíce vhodný? Na takzvané běžné nachlazení. Tedy na situace, kdy vás trápí teplota, bolest v krku, ucpaný nos, kašel a další příznaky, které jsou tolik typické pro běžnou chřipku. Místo chemie, která je v drahých lécích je lepší využít raději sílu přírody. Díky ní budete již velmi brzy zdraví jako rybička. A co více, tento postup dobře funguje i jako prevence.

Co budete potřebovat?

Med a citron jsou základem. Dále se však neobejdete bez několika dalších ingrediencí, které vytvoří zcela unikátní koktejl určený pro každého, kdo už nechce o žádné nemoci nikdy ani slyšet. Stačí si připravit:

  • 200 g medu
  • 200 ml vody
  • 1 lžičku lněných semen
  • 1 lžičku šalvěje
  • 1 lžičku bílého octa
  • 1 citron

Příprava je jednoduchá

Jako první je třeba připravit správný odvar. Na ten budete potřebovat vodu, do které přidáte všechny ingredience kromě medu a citronu. Pozvolna přivedete k varu a potom lehce vaříte po dobu asi 15 minut. Následně přeceďte a nechte pomalu chladnout. Když už směs není tak horká, můžete k ní přidat med a také šťávu z citronu. Důkladně zamíchejte, až se med rozpustí. Potom přelijte do uzavíratelné sklenice, nechte vystydnout na pokojovou teplotu a potom můžete uložit do lednice. Zde lze tento sirup skladovat.

Jak a kdy užívat?

Je to jednoduché. tento sirup, kde je hlavní složkou med a citron užívejte každý den. Jako prevence se hodí dvě až tři polévkové lžíce denně. Pokud zjistíte, že na vás takzvaně něco leze, nebo již jste nemocní, tak zvyšte dávku na dvojnásobek. Uvidíte, že bude brzy po problému.