Jednoduchý sirup z citronové kůry zmírňuje příznaky virového onemocnění a posiluje imunitní systém

Fotografie: Freepik

Pokud máte potíže s dýchacími cestami, slabým imunitním systémem či často chřipkou, může vám pomoct tento sirup z citronu, česneku a zázvoru.

Některé nemoci můžete vyléčit nebo jim preventivně předcházet pomocí léků či doplňků stravy. Jiných je zase možné se zbavit pomocí přírodních látek z rostlin, bylinek, ovoce či zeleniny. Jedním z takovýchto způsobů, kterým se zbavíte řady onemocnění a navíc posílíte imunitní systém, je domácí sirup ze zázvoru, citronu a česneku. Jeho příprava není nijak náročná, ale výsledek bude téměř zázračný.

Fotografie: Unsplash

Stačí si zajít do obchodu pro ingredience

Pokud se chcete zbavit kašle, nachlazení, zvýšené teploty a potíží dýchacích cest, zkuste si připravit jednoduchý sirup. Na jeho výrobu budete potřebovat citron, stroužek česneku, malý kousek zázvoru, 2 menší jablka, půl čajové lžičky mletého pepře, půl polévkové lžíce šafránu a čtvrt litru vody. Česnek a zázvor si nejdříve důkladně oloupejte, aby se poté v sirupu neobjevovaly slupky.

Fotografie: Unsplash

Opláchnutý citron si rozkrojíte na poloviny a z obou vymačkáte šťávu do misky. Prázdné slupky však nevyhazujte, ale ostrouhejte z nich předtím žlutou kůru. Oloupaný zázvor spolu s rozdrceným stroužkem česneku vložíte do hrnce s vodou a přivedete k varu. Mezitím si oškrabete a nakrájíte jablka, vložíte je do mixéru spolu s pepřem, šafránem, citronovou šťávou a kůrou. Jakmile začne vřít voda, vypnete ji.

Skladujte výsledek v lednici

Z hrnce vytáhnete zázvor a také jej vložíte do mixéru, v němž vše spolu rozšleháte a promícháte. Výslednou směs vylijete do hrnce s vodou a česnekem, opět přivedete k varu a za občasného míchání necháte vodu bublat přibližně 2 minuty. Po této době by měla mít směs kašovitou konzistenci, což je přesně to, čeho chcete dosáhnout. Jakmile vychladne, přemístíte výsledný sirup do misky či jiné nádoby s víčkem.

Fotografie: Unsplash

Takto přichystanou směs skladujte v lednici, aby se nezkazila a nezačala v teple hnít. Každý den byste si měli dát jednu malou lžičku tohoto sirupu, abyste zůstali zdraví a předešli nachlazení či chřipce. Z těchto onemocnění se lze pomocí ovocné směsi i uzdravit, případně urychlit naordinovanou léčbu. Pro ty jedince, kteří nemají rádi kousky česneku a zázvoru, je možné před slitím do misky celou směs lít přes síto.

Proč zrovna tyto ingredience

Zvolené přísady, kterými jsou citron, jablka, pepř, česnek, šafrán a zázvor, jsou skvělými plodinami s vysokým obsahem protizánětlivých látek. Zázvor má navíc antibiotický účinek, což se skvěle doplňuje s antibakteriálním efektem dalších přísad. Vysoký obsah vitamínu C v šafránu, citronu a jablcích navíc posílí váš imunitní systém. Snižuje se tak pravděpodobnost, že se do budoucna znovu nakazíte.

Zdroj: MedicalNewsToday