Echinacea je unikátní přírodní lék, který by v domácí lékárničce neměl chybět

Jak nejlépe prospět pokožce, zlepšit její zdraví a odstranit problémy? Odpověď je stále stejná. Echinacea. Co tato rostlina umí? Má doslova unikátní schopnosti, které jsou spojovány nejenom s pozitivním vlivem na lidskou kůži, ale i na lidské zdraví obecně.

Může být využita celá

Echinacea je natolik unikátní rostlinou, že se dá využít v podstatě celá. K něčemu se hodí její kořen, k něčemu stonek a její listy a k něčemu zase její květy. Je tak rostoucím komplexním přírodním lékem, i pomocníkem k dokonalé kráse.

S její využitelností souvisí i to, jakým způsobem lze prospěšné látky čerpat. K dispozici může být ve formě tinktur a jiných kapalin, stejně jako ve formě tobolek, která se polykají. Echinacea je však i základem pro celou řadu různých mastí. Možností je řada a opět se odvíjí od toho, co nám je a co potřebujeme zlepšit.

Jaká pozitiva přinese v oblasti zdraví?

Echinacea má blahodárný vliv na lidské zdraví. Začneme tím, že je skvělým pomocníkem pro posílení obranyschopnosti, a tak i pro zvládnutí většiny běžných nemocí, také dokáže řešit celou řadu infekčních stavů, stejně jako běžná nachlazení. Používá se ale i pro urychlení hojení, třeba tržných ran, nebo různých jizev.

Jaká pozitiva přináší pro naši pokožku?

I ta se musí zmínit. Hlavně v souvislosti s obsahem vitamínů B, nebo C. Stejně tak má v sobě beta karoten, vápník, ale i hořčík nebo také sodík. Skvěle tak bojuje proti výskytu různých plísňových a bakteriálních onemocnění přímo na kůži. Poradí si také s řadou dalších kožních problémů, jako jsou vyrážky, nebo ekzémy. Hodí se také k léčbě popálenin, nebo pokud trpíme na opary.

Pozor na vedlejší účinky

Echinacea se sice může jevit jako zázrak použitelný v lékařství a kosmetice, ale má i svá drobná negativa. Pokud to s rostlinou přeženeme, mohou se objevit některé z vedlejších účinků. Mezi nejznámější patří třeba vyrážka – na kterou se často sama používá, ale také žaludeční nevolnosti. Někdy může také zhoršovat srážlivost krve, nebo také snižovat pošty bílých krvinek. Též může zvyšovat krevní cukr, nebo více zatěžovat játra. Proto případné užívání konzultujte s lékařem a rozhodně nepřekračujte doporučené dávky.

I to jsou důvody, proč je dobré poradit se ve chvíli, kdy má být rostlina využívána u dětí mladších dvanácti let. Zde se mohou kromě klasických vedlejších účinků projevit i nežádoucí alergické reakce.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]