Med na bolest v krku, kocovinu i pro krásu

Med je bohatým zdrojem minerálů, vitamínů (síra, železo, vápník, vitamín C) a má antibakteriální, antioxidační a antifungální vlastnosti. Díky pestré škále blahodárných vlivů pomáhá v tom dobrém slova smyslu ovlivnit celé tělo. Už v Egyptě dobře věděli, že produkty včel mají blahodárné účinky, které mohou léčit různé nemoci.

S čím vším může tento zázrak pomoci?

  • Posílit imunitu
  • Prevence nachlazení
  • Léčba při nachlazení a onemocnění dýchacích cest
  • Pomáhá proti nespavosti
  • Uklidňuje žaludek
  • Podporuje hubnutí
  • Pomáhá i v oblasti krásy
  • Detoxikuje

Při pravidelné konzumaci dokáže med čistit tělo a odplavit z něj toxiny a odpadní látky. Což prospívá nejen tělu zevnitř, ale i pokožce. Díky jeho skvělým antibakteriálním vlastnostem pomáhá zlepšovat stav problematické pokožky. Není divu, že se používá také při masážích. Taková medová masáž, to je něco…

Podporuje hubnutí

Ačkoliv je velmi sladký, tak pomáhá při snaze zhubnout. Je to proto, že dokáže zvyšovat metabolismus, což je nezbytné u snižování tělesné hmotnosti.

Zdravé srdce

Jak už jsme si psali, med obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Ty pozitivně ovlivňují tepny a průtok krve do srdce. Minimalizuje se rovněž riziko vzniku sraženin, které mohou vést k mrtvici.

Lepší spánek

Máte potíže s usínáním? Pak zkuste med. Smíchejte med s himálajskou solí bohatou na hořčík (ta snižuje hladinu kortizolu a usnadňuje usínání). Med uklidní a blahodárně působí i na vás organismus během spánku.

Na kocovinu

Lidské tělo mění alkohol vpravený do těla na škodlivý acetaldehyd, který je vlastně zodpovědný za veškeré příznaky kocoviny: neuhasitelná žízeň, nevolnost, malátnost, bolest hlavy. Fruktóza a minerální látky z medu pomáhají rozkládat tento jed v těle a odvádět jej. Proto si dejte ráno čaj s medem nebo jogurt s medem, chléb s medem apod.

Jak med zařadit do jídelníčku?    

Možností jak konzumovat med existuje nespočet. Můžete jim nahradit cukr a přidávat si lžičku ráno do kávy či čaje. Zamíchat jej do jogurtu nebo si ho namazat na toust. Je rozhodně zdravější alternativou slazení za bílý cukr. Nicméně s množstvím to nepřehánějte. Držte se starého dobrého pořekadla – všeho moc škodí.

Obrázek: pixabay.com