Přírodní způsoby bělení tmavé pokožky v podpaží. Estetický problém, který sráží sebevědomí, bude pryč

Fotografie: Depositphotos

U některých lidí se může změnit barva kůže v podpaží. Místo je náhle ztmavne a nevypadá to příliš esteticky. Na tento problém však existují přírodní řešení.

Stejně jako jiné části těla může i kůže v podpaží změnit svou barvu. Často je pokožka v této oblasti tmavší než jinde. Pro některé jedince to nemusí znamenat žádný problém, jiní se však mohou stydět a tmavá kůže v podpaží může být důvodem, proč se v létě vyhýbají tílkům nebo nošení plavek. Níže se dozvíte o možných příčinách tohoto stavu a o přírodních metodách, jak pokožce vrátit původní barvu. Více prozradila lékařka Reema Patel.

Příčiny tmavého podpaží

Existuje mnoho důvodů, proč vaše podpaží může ztmavnout:

  • chemické dráždivé látky v deodorantech a antiperspirantech
  • podráždění a oděrky způsobené holením
  • hromadění odumřelých kožních buněk
  • tření způsobené těsným oblečením
  • hyperpigmentace
  • kouření, které zvyšuje hyperpigmentaci
  • melasma neboli tmavé skvrny na kůži
  • bakteriální kožní infekce

V případě těchto příčin je nejlepší prevencí vyhýbat se deodorantům a antiperspirantům. Hledejte jinou značku, nebo zvažte přechod na přírodní alternativu, jako je jedlá soda či jablečný ocet. Přestaňte se holit žiletkou, zkuste depilaci voskem nebo laserem. Pořiďte si jemný peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk v podpaží, noste volné oblečení a pokud kouříte, snažte se přestat. Jestliže problém stále přetrvává, navštivte lékaře, či zkuste přírodní metody zesvětlení.

Šťáva ze syrových brambor

Nastrouhejte syrové brambory, vymačkejte z nich šťávu a aplikujte ji do podpaží. Po 10 minutách opláchněte místo studenou vodou. Přestože metoda nepůsobí příliš vábně, syrové brambory mají skvělou schopnost zesvětlovat. Opakujte tak dlouho, dokud si nevšimnete prvních výsledků.

Mléko, růžová voda a pomerančová kůra

Smíchejte 1 polévkovou lžíci mléka a 1 polévkovou lžíci růžové vody s dostatečným množstvím sušené pomerančové kůry drcené na prášek, aby vznikla hustá pasta. Jemně s ní vydrhněte podpaží, a poté ji nechte působit asi 15 minut, než ji opláchněte studenou vodou. Opakujte 2x až 3x týdně.

citronová limonáda
Fotografie: Freepik

Síla citrónové šťávy

Nakrájejte silné plátky citrónu, nebo vymačkejte šťávu a potřete podpaží. Opět nechte působit nějakou dobu, alespoň 10 minut. Poté opláchněte studenou vodou, osušte a naneste hydratační krém. Citrón je dobře známý pro své zesvětlující schopnosti. Některé ženy ho používají i na pleť, ale v tomto případě opatrně, citrónová šťáva může být agresivní a vy můžete trpět alergií.

Rozpuštěný kokosový olej

Možná už jste slyšeli o používání kokosového oleje na zuby pro přírodní bělení. V tomto případě jeho účinky můžete aplikovat i na vaše podpaží, které potřebujete zesvětlit. Vmasírujte pár kapek rozpuštěného kokosového oleje do podpaží. Po 15 minutách ho umyjte vlažnou vodou a jemným mýdlem. Tyto kroky opakujte 2x až 3x týdně.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]