To, kde se hromadí tuk, vám může napovědět, jak se ho co nejrychleji zbavit

Fotografie: Depositphotos

Pokud si na sobě všimnete, že již nějakou dobu nabíráte na váze, je důležité zjistit příčinu problému. Poradit vám mohou zejména části těla, kde se tuk hromadí.

To, kde na těle nabíráte nejvíce tuku, vám také může napovědět, jak se ho zbavit. Pokud jste tedy například typ člověka, jenž snadno přibírá hodně tuku na břiše, pravděpodobně bude příčinou něco úplně jiného než u lidí, kteří přibírají více kil v oblasti hýždí. Podle nové studie si proto můžete usnadnit proces hubnutí a zaměřit se přímo na dané problémy, díky čemuž si dokážete pomoci mnohem rychleji, říká doktor Daniel Bubnis.

Jak zhubnout v závislosti na tom, kde se ukládá tuk

Hubnutí není dvakrát jednoduchá záležitost, a pokud jste si na sobě všimli, že se vám začal hromadit tuk na těle, měli byste nejprve zjistit, proč tomu tak je – v závislosti na tom, které oblasti těla jsou nejvíce zasaženy, totiž mohou shazování kil usnadnit různé aktivity a změny životního stylu. Stejně tak je možné, že za nezastavitelným přibíráním na váze může onemocnění nebo nadměrná konzumace alkoholu. V takovém případě je nutné co nejrychleji zakročit, abyste se nedostali do závažnějších problémů. Existuje 6 typů hromadění tuku:

  • Tuk v oblasti celého břicha a krku: Přibývání v této oblasti značí ve většině případech cukrovku 2. typu. Nejčastěji se to stává u mladých zdravých lidí, kteří dbají na svůj životní styl, ale bohužel je zasáhlo toto onemocnění.
  • Tuk ve spodní polovině břicha: Hromadění tuku v této oblasti často trápí muže, kteří konzumují hodně alkoholu a trpí chorobami, jako je obezita nebo cukrovka 2. typu. V tomto případě je nutné zasáhnout co nejdříve.
  • Tuk v oblasti hýždí a stehen: Většinou tento problém postihuje ženy, které trpí silnými depresemi a často je trápí úzkost. Stejně tak může být důsledkem špatného duševního a fyzického zdraví.
  • „Těhotenské břicho“: Jedná se o tuk, který se hromadí přes celé břicho a dodává mu nafouklý vzhled. Často se s ním potýkají lidé se závislostí na alkoholu a vysokým krevním tlakem.
  • Tuk v oblasti celých nohou: Často se s ním potýkají fyzicky nemocní lidé, kteří jsou sice šťastní a mají dobré psychické zdraví, ale bohužel trpí určitými chronickými nemocemi.
  • Tuk ve spodní polovině břicha sahající až k prsům: Jedná se o jasnou známkou špatného zdravotního stavu a často postihuje lidi trpící chronickými nemocemi.

Hubnoucí elixír díky kterému břišní tuk mizí před očima každý den

 

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]