Lidé v karanténě si stěžují na zvýšený výskyt akné. Zjistěte, proč se objevuje a jak s ním bojovat

Fotografie: Pixabay

Kůže je největší lidský orgán. Je velmi citlivá a reaguje na každou změnu v našem životě. Ať už jde o změnu nálady, nebo o změnu v návycích. A pokud na vašem obličeji zničehonic vyrazilo akné, zřejmě děláte něco špatně. Pokud se chcete těchto problémů zbavit, budete potřebovat zjistit, co je způsobilo. V dnešním článku jsme si připravili několik odpovědí na to, proč vás začali trápit pupínky, jako by vám bylo zase patnáct.

Špatné stravovací návyky

Pokud jste zavření doma zjistíte, že jídlo je snad nejlepší zábavou. Vzpomeňte si na to, co jste za poslední dva týdny snědli. Pokud byl váš jídelníček plný smaženého, sladkého či příliš slaného jídla, pak jsme doma.

Špatné stravování způsobuje akné. Řešení je naštěstí jednoduché, přestaňte jíst špatné věci a vaše pleť bude za chvíli zase jako ze škatulky. Zároveň nedoporučujeme konzumovat příliš velké množství ovoce, je totiž plné cukru, kterému se snažíte vyhnout, že?

Pozor na mléčné výrobky

Dalším kamenem úrazu jsou mléčné výrobky. Věděli jste, že téměř každý druhý člověk na světě má intoleranci na laktózu? To znamená, že jeho žaludek nedokáže mléčné výrobky strávit. Od toho se odvíjí nejrůznější skryté potíže se žaludkem, ale i špatná kvalita pleti.

Fotografie: Pixabay

Kravské mléko je plné hormonů, které zvyšují hladinu testosteronu v lidském těle. Ten zase způsobuje nadbytečnou produkci kožního mazu, což vede k zanícení pórů a vzniku akné. Možná je na čase mléko vynechat.

Stres

Kvůli COVIDu jsme všichni pod velkým tlakem a neustále vystavování stresu. A stres je další spouštěč kožních problémů, a to nejen akné. Může odstartovat i vážný ekzém. Je tedy ve vašem zájmu zahnat špatné a negativní myšlenky.

Fotografie: Pixabay

Zabavte se něčím užitečným a zajímavým. Pamatujte si, každé špatné období jednou skončí. Oproti tomu krásná pokožka je věčná. Začněte sportovat nebo tančit. Zkrátka zvyšte hladinu hormonu štěstí ve vašem těle, serotoninu.