Lékaři tvrdili, že to není možné. Unikátní případ těhotenství mladé ženy přepsal učebnice medicíny

Fotografie: Nevit Dilmen (talk) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Příběh této neočekávané události jedné ženy z Velké Británie se stal virálním poté, co ho se světem sdílela na sociální síti TikTok.

V životě se často setkáváme s nečekanými událostmi a překvapeními, která mohou zcela změnit směr naší cesty. Některé z těchto příběhů jsou tak neobvyklé, že působí jako fikce, přesto jsou založeny na skutečných událostech. Jedním z takových příběhů je i ten, který se stal ve Velké Británii a přitáhl pozornost veřejnosti po celém světě. Ale co se vlastně stalo?

Čekala dvojčata a znovu otěhotněla

Na TikToku pod uživatelským jménem Tamingtriplets sdílí jedna žena svůj neuvěřitelný příběh. Počala dvojčata a deset dní po potvrzení prvního těhotenství zjistila, že je opět těhotná, tentokrát s třetím dítětem. Její lékaři byli překvapeni, když při rutinní prohlídce objevili třetí plod na ultrazvukovém snímku, a to navzdory tomu, že se dny početí lišily.

I když bylo třetí dítě počato později než první dva sourozenci, předpokládalo se, že se narodí ve stejný den jako jeho bratři nebo sestry. Během 24 hodin po oplodnění obvykle dojde k hormonální změně, která zabrání další ovulaci. Může se však stát, že léky stimulující ovulaci vyvolaly superfetaci, jak uvádí web Topky. Tento příběh ukazuje, jak překvapivé a nečekané mohou být těhotenství a jak úžasná je lidská biologie.

Lékaři si mysleli, že má zánět prsu. Žena je však upozornila na příznak, který jí zachránil život

@tamingtriplets Enjoying the ability to move while I still can ? These little ladies are growing FAST!!! #tripletsoftiktok #bumpdate #TrulyGlowingSelfieLove ♬ Jzuz tarhini i still got my money – Jzuz League & WR Content

Záhada superfetace odhalena

Lékařka Holly Ernst vysvětluje, že superfetace je vzácný jev, kdy vedle stávajícího těhotenství vzniká druhé. Další vajíčko je oplodněno spermií a implantováno do dělohy o několik dní nebo týdnů později než první vajíčko. Děti narozené ze superfetace jsou často považovány za dvojčata, protože se mohou narodit během jednoho porodu ve stejný den.

Superfetace je běžná i u jiných živočišných druhů, například u ryb, zajíců a jezevců. Pravděpodobnost jejího výskytu u lidí je sporná. Je považována za extrémně vzácnou. V lékařské literatuře existuje pouze několik případů údajné superfetace. Většina případů se vyskytla u žen podstupujících léčbu neplodnosti, jako je oplodnění in vitro (IVF), což však nebyl tento případ.

V minulosti jsme vás na našem webu ZdravéStravování informovali o podobně neuvěřitelném příběhu, kdy se dvojčata vyvíjela každé v jiné děloze své matky.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]