Časté příčiny nevolnosti ráno a netýká se to jen těhotných žen

Trpíte ráno po probuzení nevolností? Pak jste ve správný čas na správném místě – tento článek vám řekne o některých nejčastějších důvodech ranní nevolnosti, se kterými se mnozí lidé čas od času setkávají. Obvykle není třeba si dělat výraznější starosti, většinou nejde o nic vážného. Někteří z vašich rodinných příslušníků a přátel se mohou také občas setkat s nevolností, tudíž jim alespoň budete umět poradit.

Těhotenství

Častou příčinou ranních nevolností je těhotenství. Až 70% žen trpí ranní nevolností, zejména v prvním trimestru těhotenství. Ranní nevolnost je něco, co neublíží těhotné ženě ani dítěti, pokud však nevolnosti způsobují těžké zvracení, je potřeba vyhledat lékaře a poradit se, jak situaci řešit.

Nevhodná večeře

Měli jste na pozdní večeři něco mastného nebo kořeněného? Pak se není čemu divit, když se následujícího dne probudíte s pocitem na zvracení. Kromě nevolnosti se můžete setkat také s dalšími příznaky, jako je žaludeční bolest, pálení žáhy, nadbytek slin a kovová chuť v ústech.

Nízká hladina cukru v krvi

Kromě kyselého refluxu to může být také nízká hladina cukru v krvi, zejména pokud jste před odchodem do postele měli obrovskou porci něčeho, co je plné cukru nebo uhlohydrátů. Nízká hladina cukru v krvi je velmi pravděpodobně ten viník. Cítit můžete chvění, úzkost, zmatenost, závratě, bušení srdce, pocení, ale dokonce i vlčí hlad. To jsou některé příznaky, které se mohou vyskytnout, pokud je ranní nevolnost způsobena nízkou hladinou cukru v krvi.

Špatná kvalita spánku

Všichni víme, že potřebujeme spát 7 až 9 hodin kvalitního spánku za noc. Pokud člověk spí méně, chybí jeho tělu potřebný odpočinek pro obnovu a regeneraci organismu, a to je něco, co může ráno způsobit nevolnost. Zejména pokud je vaše nevolnost doprovázena únavou a nadměrnou spavostí, je dobré se snažit vyspat skutečně potřebnou dobu – tedy 7 až 9 hodin kvalitního a nepřerušovaného spánku.

Kocovina

K poslední ranní nevolnosti v našem seznamu, patří kocovina, ale člověk, který den předtím pil alkohol moc dobře ví, proč je mu špatně. Existují triky a potraviny, které z tohoto stavu člověku pomohou rychleji. Jsou to například studená sprcha, přísun čerstvého vzduchu, procházka, lák z okurek, med, banán, doplnění vitamínů a minerálů, bylinkové čaje apod.

Obrázky: pixabay.com