Lékaři si mysleli, že má zánět prsu. Žena je však upozornila na příznak, který jí zachránil život

Fotografie: Depositphotos

Žena začala během těhotenství pociťovat zvláštní příznaky, které s jejím stavem nesouvisely, přestože si lékaři mysleli něco jiného. Nenechala se odbýt a zachránila si život.

Mladá žena byla ve 34. týdnu těhotenství, když na sobě začala pozorovat podezřelé příznaky, které s jejím stavem nijak nesouvisely. Byla podruhé těhotná, měla tedy už nějaké zkušenosti a věděla, jaké stavy s těhotenstvím mohou souviset a jaké ne, přestože je každé těhotenství jiné. V tomto případě si však byla jistá, že je něco špatně, zmiňuje deník People.

Podezřelé příznaky nesouvisející s těhotenstvím

Lindsey Gritton byla v pokročilé fázi těhotenství, když začala pociťovat pálení v pravém podpaží a na vnější straně pravého prsu. Do týdne však nepříjemné příznaky odezněly, proto je nijak zvlášť neřešila. Jenže zanedlouho si nahmatala na vnější straně pravého prsu bulku, která byla tvrdá a připomínala ucpaný mlékovod, který už zažila při prvním těhotenství. Ovšem tentokrát bylo něco jinak. Bolest neodcházela.

Na nic tedy nečekala a vyhledala pomoc lékaře. Ten se ovšem domníval, že se s největší pravděpodobností skutečně jedná o ucpaný mlékovod způsobující zánět prsní tkáně. Předepsal jí tedy antibiotika. Ovšem Lindsey nebyla s diagnózou spokojená. Začala trvat na ultrazvuku, přestože jí lékař řekl, že je příliš mladá na to, aby trpěla rakovinou, jak uvádí server TheSun.

Lékaři si mysleli, že mají v záznamech chybu. Pohled na miminko po porodu už nevymažou z hlavy

Vyšetření potvrdilo rakovinu prsu

Ultrazvuk naznačoval vysokou pravděpodobnost výskytu rakoviny. O týden později výsledky z biopsie podezření potvrdily. Invazivní duktální karcinom, tak zněla přesná diagnóza. Lékaři uvedli, že se rakovina kvůli velikosti nádoru zřejmě rozšířila až na játra, jak píše web OnlineNytt. Lindsey musela porodit dříve, přesně o 3 týdny před původním termínem. O 2 týdny později začala podstupovat chemoterapii. Léčba naštěstí přinesla první kladné výsledky, až 80 % rakoviny bylo pryč.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lindsey Parr Gritton (@lindsey.gritton)

Lékaři jí dávali 6 měsíců života, dnes, rok a půl od diagnózy, je podle deníku People Lindsey stále v remisi. Lindseyin příběh je důležitý pro mnoho lidí, nejen pro ženy. Vyzývá všechny, aby mluvili sami za sebe, jakmile mají strach o své zdraví. Čím dříve je totiž zdravotní problém odhalen, zejména rakovina, tím větší šanci na záchranu života máte. Chcete-li vědět více o rakovině prsu a jejích příznacích, psali jsme o ní již na ZdravémStravování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]