Poporodní tělo bez filtrů a lží: Mladá maminka ukazuje skutečný důsledek novorozeněte

David Roseborough / Creative Commons / Attribution 2.0

Žena na sociálních sítích odhaluje své tělo, jak ho změnilo těhotenství a porod. Snaží se o odstranění mylné představy, kterou nastavily veřejně známé osoby na internetu.

Odvážná mladá matka se statečně podělila o svou osobní cestu těhotenstvím a porodem a osvětlila fyzickou daň, již si vybrala na jejím těle. V mocném poselství se také staví proti bezcitným jedincům, kteří se zabývali zahanbováním těla žen po porodu. Její inspirativní příběh slouží jako připomínka síly a odolnosti všech matek po celém světě.

Hrdě předvádí své tělo

Ve virálním videu na sociální síti TikTok maminka nebojácně předvádí své tělo po těhotenství a zdůrazňuje výskyt povolené kůže kolem žaludku. Statečné odhalení její fyzické proměny si vysloužilo značnou pozornost. Navzdory tomu, že zpočátku doufala v rychlé zotavení po porodu, se nyní postupně přizpůsobuje své změněné postavě. Vyjadřuje svou neochvějnou lásku k mateřství.

„Stát se matkou znamená, že procházíte obrovskými životními změnami, mentálně i fyzicky. Vždy jsem byla sebevědomá a řešila své tělo. Na změny po narození Pippy jsem si musela dlouho zvykat,“ uvádí žena a potvrzuje, že pro ni nebylo jednoduché přijmout své nové tělo.

Nereálné představy celebrit

Převládající představa o celebritách a influencerech, kteří zdánlivě bez námahy získávají zpět své postavy před otěhotněním během několika dní, udržuje nerealistická očekávání. Věřila tedy, že bez námahy získá zpět svůj přesný vzhled jako před těhotenstvím. Tak se ale nestalo. Přesto miluje mateřství a je jí jedno, co o jejích změnách říkají lidé na sociálních sítích.

Přivedla na svět nový život a změnila ten svůj. Komplikace při porodu vyčítala sama sobě

@miasomerville1 Replying to @Covadonga Kocina ♬ original sound – Mia | First Time Mum

„Miluji svou holčičku víc než cokoli jiného a neměnila bych za nic na světě. Navíc vzniklé představy o ženách jsou až urážlivé. V podstatě tvrdí, že jediným smyslem života ženy je vypadat přitažlivě a dokonale,“ dodává. Odhalením nefiltrované pravdy o těhotenství podporuje kulturu inkluzivity, empatie a přijetí, jejímž cílem je to, že se každá žena bude cítit po porodu, a nejen po něm, dobře.

Zdroj: Brightside

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]