Tyto tlakové body vám pomohou snížit vysoký krevní tlak během 30 sekund

Fotografie: Depositphotos

Akupresura se ve východních kulturách používá již tisíce let. Pokud jejím schopnostem věříte i vy, můžete zkusit některé tlakové body pro léčbu příčin vysokého krevního tlaku.

Vysoký krevní tlak se často nevyznačuje žádnými jasnými příznaky, přesto představuje obrovské riziko rozvoje srdečních onemocnění a také útoku mrtvice. Jakmile se hodnoty krevního tlaku začnou u člověka pohybovat nad 130/80 mm Hg, je řeč o hypertenzi, uvádí Lauren Castiello. Lékař vám může doporučit několik změn ve vašem životním stylu, jež se mohou týkat například stravy, cvičení nebo spánku. Přidat k nim ale můžete i využití výhod akupresury.

Jak tlakové body fungují

Masírování tlakových bodů spadá do disciplín. jako je akupresura a reflexologie, jež se zabývají vztahem jedné části lidského těla k druhé, jak uvádí server Healthline. Vyvíjení síly na tlakový bod může pomoci s konkrétními zdravotními problémy, záleží, na jaký bod na těle se zrovna zaměříte. Reflexní terapie se v některých východních kulturách používá již tisíce let, jedná se o léty ověřený způsob, jak zlepšit své zdraví.

Co se týká vysokého krevního tlaku, pokud je příčinou například nekvalitní spánek nebo stres či pocity úzkosti a deprese, můžete si ulevit od těchto stavů pomocí akupresury, čímž také dokážete regulovat svůj krevní tlak. Stimulovat tlakové body můžete v pohodlí domova, neinvazivně, bez léků. Pokud se chcete vydat touto cestou, zkuste základy akupresury. Kromě toho jsme o dalších možnostech snížení vysokého krevního tlaku psali již na ZdravémStravování.

Následující tlakové body na ruce vám pomohou zbavit se těchto častých zdravotních problémů

Tlakové body pro odstranění příčin hypertenze

Tlakový bod Srdce 7 najdete na své ruce, konkrétně na zápěstí v linii mezi prsteníčkem a malíčkem. Jeho stisknutím se chráníte před pocity úzkosti a deprese, stejně tak tlakový bod přímo na kořenu nosu mezi oběma obočími nebo bod v horní části boltce vašeho ucha, na špičce trojúhelníkové prohlubně, jak radí Debra Rose Wilson.

masáž čela
Fotografie: Freepik

Se spánkem vám pomůže tlakový bod na chodidle v malé prohlubni, která se objeví těsně nad středem vaší nohy, když stočíte prsty dovnitř. Nebo tlakový bod asi 3 cm pod záhybem vašeho zápěstí, kterému se říká Vnitřní bod brány, jak uvádí Cynthia Cobb. Je-li příčinou vysokého krevního tlaku nadváha a obezita, zaměřte se na tlakové body, které vám pomohou regulovat vaši tělesnou hmotnost a podpoří hubnutí. Najdete je například pod čéškou, asi 3 cm pod a 1 cm od středu těla nebo bod 3 cm nad vnitřní kostí kotníku či tlakový bod asi 4 cm nad pupíkem.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]