Jediný stisk na správném místě vás zbaví plynatosti a nadýmání do 10 minut

Fotografie: Depositphotos

Správná stimulace těchto tlakových bodů na těle vám pomůže zbavit se nepříjemných problémů s trávicím traktem. Metoda vám pomůže zcela přirozeně.

Vždy, když mě trápí nepříjemné bolesti břicha nebo jiné zažívací potíže, nerad se obracím na léky plné chemikálií či jiné komerční prostředky. Nedávno mi proto udělal velkou radost zajímavý článek o akupresurních bodech na těle spojených s trávicím traktem. Ty totiž stačí po určitou dobu stimulovat, což vám přinese rychlou úlevu.

Body spojený s žaludkem

Pokud vás trápí bolesti žaludku, měli byste se zaměřit na body ve střední linii těla – první se nachází těsně nad pupkem, zatímco druhý zhruba 2 centimetry níže. Jakmile tyto body najdete, stačí je stlačit po dobu 30 až 60 sekund, což vám poskytne rychlou úlevu od plynatosti, zácpy, bolesti žaludku, pálení žáhy, emočního stresu, bolesti zad a špatného trávení. Pro optimální výsledky můžete provádět tuto akupresuru také jako prevenci.

Bod na vnitřní straně zápěstí

Další důležitý akupresurní bod se nachází na vnitřní straně zápěstí a často se mu přezdívá vnitřní zóna. Ten je totiž taktéž úzce spojen s žaludkem a jeho stimulace zlepšuje proces trávení a zmírňuje nevolnost – pozor ale, tento příznak může značit také závažnější problémy, a proto ho není vhodné podceňovat pokud přetrvává. Může být například důsledkem silného ucpání střev, o čemž jsme na webu ZdravéStravování nedávno psali.

Stisknutím těchto bodů na ruce se během několik vteřin zbavíte úzkosti, nespavosti i depresí

Bod Zu San Li

Stimulace těchto tlakových bodů účinně zvyšuje energii a zmírňuje nepříjemné problémy, jako je nevolnost, zvracení, zácpa, plynatost, nadýmání a průjem. Najdete je tak, že ohnete nohu a položíte si 4 prsty pod čéšku, aby malíček končil na vnější straně holeně – právě tam se také bude nacházet daný bod, který posléze stačí několik minut stimulovat, abyste se cítili lépe a zbavili se nepříjemných zažívacích problémů.

bolest břicho
Fotografie: Freepik

Bod Sanyinjiao

Lékařka Debra Rose Wilson také doporučuje v případě zažívacích potíží stimulaci bodu Sanyinjiao, který se nachází na meridiánu sleziny a ovlivňuje téměř každý břišní orgán. To znamená, že vám pomůže od řady nepříjemných problémů, včetně bolesti břicha a žaludeční nevolnosti. Nachází se zhruba 3 palce nad kostí vnitřního kotníku a nejlepší účinek získáte, pokud ho budete masírovat na obou nohách po dobu 2 až 3 minut.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]