Krevní sraženiny nerozpustí jen léky, ale i zelenina, ovoce a oleje

Krevní sraženiny jsou velmi nebezpečné. Proto je třeba jim předcházet. Jak? Pokud nefandíte chemickým lékům, zkuste správné jídlo. A o jaké se přesně jedná? To vám poradíme. A už teď můžeme říci, že vás rozhodně překvapí, o jak běžné potraviny se vesměs může jednat.

Eliminujte krevní sraženiny

Pokud máte obavy z toho, že vaše krev bude příliš hustá a krevní sraženiny se objeví, je doporučeno změnit stravu a zařadit do ní několik těchto potravin. Základem je zelenina, jako třeba česnek, nebo cibule. Dobře pomáhají třeba i rajčata, nebo šťáva z nich. Opomíjet nelze ani tolik nesnášenou červenou řepu.

Chybu však neuděláte ani ve chvíli, pokud zkusíte ovoce. Třeba citrony, stejně jako bobulovité ovoce. Nejlepší je zaručeně konzumace brusinek, borůvek, nebo i malin. Toto ovoce doplňte dalšími, u nás zcela běžně pěstovanými druhy. Jedná se jak o třešně, tak se jedná také o jahody.

Vše doplňme několika dalšími potravinami, které pomáhají eliminovat krevní sraženiny. Příkladem je olivový, nebo lněný olej. Pomohou také slunečnicová semena, dále obyčejné ovesné vločky, nebo i zázvor. Toto všechno má blahodárný vliv na váš cévní systém.

A co naopak vynechat?

Pokud nechcete, aby vás krevní sraženiny dlouhodobě trápily, je třeba jim samozřejmě předcházet. A i tady je vhodné začít u toho, co jíte. V tomto případě tedy u toho, co naopak jíst nebudete. Po čem se vám může krev zhušťovat více než chcete? Jsou to různé masové vývary, stejně jako se může jednat o klobásy, uzené maso, salámy a řada dalších uzenin.

Také je vhodné dát si pozor na výrobky z želatiny, stejně jako bílý chléb, ale i na čočku. Lehce škodit může také některé ovoce, jako jsou banány a mango. Jistě také nemusíme připomínat, že rizikem kvůli ucpávání cév může být kouření a nijak vhodný není samozřejmě ani jakýkoliv alkoholický nápoj. Problémem je však i nadměrné množství soli.


Řekněte ostatním, co si myslíte