Koloběžky pro děti i dospělé – sport a zábava v jednom

Pohyb a zdravé stravování k sobě neodmyslitelně patří. Proto se dnes zaměříme na další pohybovou aktivitu, a tím je jízda na koloběžce. Koloběžku si určitě pamatuje každý ze svého dětství. I dnes patří k oblíbeným sportovním pomůckám a slouží hned několika účelům.

Koloběžka může posloužit jako sportovní doplněk, ale i jako praktický dopravní prostředek. A vzhledem k tomu, že pohybu z našich životů čím dál více ubývá, je to vhodná alternativa hlavně pro ty, kteří odmítají z jakýchkoliv důvodů jezdit na kole. Koloběžka je skladná, lehká a snadno ji vynesete do schodů či ze schodů. Dá se bez problémů převážet autem, autobusem, vlakem, tudíž je výtečný společník i na delší výlety. Pokud vás jízda na koloběžce chytí opravdu za srdce, můžete podnikat amatérské, ale i profesionální závody. Najdou se tací, co se vydají na koloběžce poznávat i cizí krajiny a města.

Koloběžka i pro pejsakře

Není žádnou výjimkou vidět i pejskaře, který má v zápřahu koloběžky psa. To už musí být samozřejmě pes s výcvikem. V opačném případě hrozí, že svého páníčka strhne i s koloběžkou, jakmile na polní cestě zavětří zajíce. Ale určitě jde o výbornou pomůcku, jak svému domácímu mazlíčku i sobě dopřát dostatek pohybu.

Proti bolestem zad

Koloběžku dokonce doporučují i lékaři, jako prevenci před bolestmi zad. Jízda na koloběžce nezatěžuje kolena a klouby, tudíž žádné výmluvy. Naopak během jízdy spalujete kalorie a posilujete spodní i horní část těla. Jízdu zvládne s přehledem úplně každý.

Koloběžka pro mladé i seniory

Koloběžka není dávno pouhou hračkou, na které dovádějí děti. Jezdí na ní celé rodiny – rodiče i s dětmi, včetně babičky a dědečka. Samozřejmě s věkem je nutné přizpůsobit i trasu a jízdu. Nezřídka se můžete v létě setkat s půjčovnami koloběžek, hlavně na horách a v turistických oblastech. Někde pořádají jízdu s instruktorem, jinde si jen sami vypůjčíte a vrátíte.

Zlepší vaši fyzičku

Jestliže nepatříte k těm, co nasadí sluchátka, obují tenisky a jdou běhat, pak zkuste koloběžku. Je to pohybová aktivita a jako taková prospívá zdraví stejně, jako každá jiná sportovní aktivita.

Obrázek: pixabay.com