Tato přírodní bomba plná zdravotních benefitů je klíčem k úlevě od bolesti kloubů i kašle

Fotografie: Ramon FVelasquez / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Ananas nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidský organismus. Abyste z něj mohli vytěžit maximální účinek, stačí si připravit jednoduchý sirup.

Ananas je velmi zdravá potravina, která nejenže skvěle chutná, ale také má pro zdraví řadu přínosů. Abyste jej mohli využít co nejefektivněji, stačí si z něj připravit lahodný sirup a začít jej konzumovat naprosto každý den. Již po několika dnech si budete moci dle webu AstucesNaturelles všimnout úžasných změn a žádné onemocnění pro vás již nebude představovat problém.

Lahodný ananasový sirup pro lepší zdraví

Ananas pochází z Jižní Ameriky a jeho typickou vůni a svěží chuť má rád pravděpodobně každý. Mnozí si však neuvědomují, že je také plný vitamínů, díky kterým nabízí spoustu zdravotních benefitů, včetně posílení imunitního systému a odstranění kašle. Abyste mohli těžit z jeho účinků, můžete si z něj připravit jednoduchý přírodní lék, který nejenže chutná lahodně, ale také vás vyjde poměrně levně – a mimo jiné funguje lépe než mnohé komerční výrobky. K přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • středně velký ananas (nejlépe z ekologického zemědělství)
  • 5 lístků máty
  • jeden litr předem filtrované vody

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Začněte tím, že ananas oloupete a následně jej nakrájejte na menší kousky. Ty poté vložte do velké zavařovací sklenice nebo jiné větší skleněné lahve a přidejte k nim mátu. Nádobu naplňte vodou, sklenici zavřete a nechte ji uležet alespoň 10 hodin. Pro získání co nejlepších účinků konzumujte denně skleničku tohoto léčivého nápoje denně, což vám přinese maximální účinek.

Pravidelná konzumace nabízí nespočet zdravotních přínosů

Pokud zařadíte tento sirup do svého každodenního jídelníčku, můžete se zbavit mnoha potíží, z nichž jednou je stres. Ten může mít z dlouhodobého hlediska řadu nebezpečných dopadů na vaše zdraví, včetně neustálé úzkosti, nebo dokonce rakoviny. Nápoj také působí protizánětlivě a také zmírňuje bolesti kloubů. Neméně účinný je v případě podpory trávicího traktu. Podle lékařky Sade Meeks vám dokáže například pomoci s nadýmáním a bolestmi žaludku.

Šípkový čaj je lahodným nápojem plným zdravotních benefitů. Podporuje například srdce i trávení

nadýmání, plynatost, bolet břicha
Fotografie: Freepik

Obzvláště účinný je tento sirup zejména proti kašli, neboť čistí průdušky a dokáže ředit nepříjemný hlen. Stačí jej přitom pít každé ráno a budete se již během pár dní cítit mnohem lépe. Obecně vám potom dokáže pomoci posílit imunitu a ochránit tak vaše zdraví před viry a bakteriemi. Na webu Zdravé Stravování jsme také psali o tom, jak si dokáže poradit s kašlem kopr.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]