Kokosový olej je kolébkou zdravotních benefitů. Jde o rychlý zdroj energie i podporu spalování

Fotografie: Sentient Planet / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Kokosový olej nabízí nespočet zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pokud z něj chcete vytěžit co nejvíce, zařaďte ho do svého pravidelného jídelníčku.

Kokosový olej patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva, která nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské tělo. Jeho pravidelná konzumace například pomáhá zhubnout přebytečná kila, zlepšit zdraví dutiny ústní a redukovat záchvaty, říká doktorka Kim Chin. Samozřejmě byste to s ním však neměli přehánět, neboť je velmi tučný – každý den vám proto postačí jedna, maximálně dvě čajové lžičky.

Podporuje spalování tuků

Kokosový olej je bohatým zdrojem triglyceridů se středně dlouhým řetězcem, což je typ nasycených tuků, které mají na lidské tělo pozitivní účinky. Na rozdíl totiž od nezdravých tuků podporují chod metabolismu a krevního oběhu, díky čemuž podporují účinné spalování nahromaděných tukových zásob v těle. Je ovšem důležité to s nimi nepřehánět, protože jsou velmi kalorické.

Rychlý zdroj energie

Nasycené tuky v kokosovém oleji také poskytují rychlý přísun energie. Jakmile je totiž sníte, jsou okamžitě transportovány krví do tkání, které je potřebují (svaly a tuková tkáň). To znamená, že vás dokážou udržet bdělými a soustředěnými po celý pracovní den. Tělo je navíc dokáže velmi snadno absorbovat, a pokud je jíte v přiměřeném množství, pomohou vám také nastartovat metabolismus.

Antimikrobiální účinky

Kokosový olej disponuje také antimikrobiálními a protiplísňovými vlastnostmi, a to konkrétně díky obsahu kyseliny laurové, která je taktéž nasyceným tukem. Konzumace tohoto produktu výrazně chrání tělo a organismus před mikroorganismy způsobujícími různá onemocnění, jako jsou například E. coli, H. pylori a mnoho dalších.

Způsoby, jak pomocí olivového oleje zlepšit svůj zdravotní stav

kokos olej
Fotografie: Pexels

Snižuje hlad a záchvaty

Jednou ze zajímavých vlastností kyselin v kokosovém oleji je skutečnost, že pomáhají snížit pocit hladu, a tím také pomáhají snadněji zhubnout. Jsou to především ketony, které snižují působení hormonů vyvolávající nutkání jíst. Tuky obsažené v tomto produktu také snižují četnost výskytu záchvatů spojených s epilepsií a dalšími nebezpečnými problémy.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]