Ke snížení krevního tlaku pomohou česnek, cibule a další potraviny

Vysoký krevní tlak se jeví jako velké riziko. Pokud hledáte rady, jak ho snížit, vsaďte na přírodní metody. Oproti chemii mohou být nejenom účinnější, ale také nemají případné vedlejší účinky. A jaké potraviny jsou ty pravé? Mnohdy zcela obyčejné.

Česnek

Obyčejná plodina známá svou charakteristickou vůní. Tou se ale nenechte odradit. Česnek je unikátní tím, že obsahuje allicin, který je látkou, u které je prokázaný vliv na krevní tlak. Tato látka ho dokáže výrazně snižovat a tím napomáhat lidskému zdraví.

Cibule

Zcela běžná potravina, bez které se v kuchyni jenom těžko obejdete. Kromě toho, že bez ní řadu věcí neuvaříte, je skvělým pomocníkem, když máte vysoký krevní tlak. Kdo jí cibuli ve větší míře, tomu se snižuje jak ten diastolický, tak i tlak systolický.

Skořice

Oblíbené koření využívané do dezertů, do sladkých jídel, nebo do různých nápojů. My jí doporučujeme konzumovat více. Třeba v jídle, nebo rozpuštěnou ve vodě. Kromě toho že se pozitivně podílí na snižování krevního tlaku nelze zapomínat ani na to, že umí snížit i krevní cukr a optimalizovat metabolismus.

Oregano

Známé koření, které řada lidí využívá v mnoha jídlech. Nyní ho budete jistě používat častěji. To proto, že oregano obsahuje karvakrol, který snižuje systolický a také diastolické krevní tlak. A pokud vám docházejí nápad v tom, do jakého jídla ho přidat, nezoufejte. Zkusit se dá třeba i zajímavý oreganový čaj. Třeba s medem. Ideální volba, jak chutně a zdravě začít každý den.

Olivy

Proč jsou Italové zdraví? Jelikož jedí pravidelně olivy. Jak syrové, tak třeba ve formě kvalitního olivového oleje. Obojí doporučujeme zařadit do svého jídelníčku. Jedině tak opět mnohem lépe optimalizujete váš krevní tlak. Vhodné je vybírat výhradně kvalitní olivy, stejně jako kvalitní oleje. A jestli budou olivy černé nebo zelené, to nehraje nijak velkou roli. Hodí se oba dva druhy.


Řekněte ostatním, co si myslíte