K docílení měkké a zářivé pokožky během zimy je nutné dodržovat určitá pravidla

Zimní počasí není pro pokožku nic příjemného. Chlad, vlhkost, vytopené a suché prostředí domova vedou k suchosti až citlivosti pokožky. Bez naší pravidelné péče může taková pokožka velmi strádat a její stav se zhorší. Vnitřní teplo okrádá vzduch o vlhkost a na komfortu nepřidá ani horká sprcha nebo vana.

Je důležité v tomto období pokožce dodat postrádanou vlhkost, abyste potlačili účinky zimy a udrželi pleť hladkou a zdravou. Přinášíme tipy, jak pečovat o pokožku v zimě.

Používejte vlažnou vodu

Víme, že většina lidí se chce zahřát, proto používá horkou vodu. Ať už ke koupeli, sprchování, mytí obličeje nebo rukou. Naučte se používat vlažnou vodu, která pokožce svědčí mnohem víc, než horká voda, která odvádí z kůže oleje a vysušuje jí.

Pravidelně hydratujte

Noste krém klidně v kabelce a používejte podle potřeby. Nezapomínejte mazat jak obličej, tak ruce. Krém si naneste ráno, ale klidně i odpoledne na vyčištěnou a osušenou pokožku. Myslete i na krk a dekolt. Večer použijte výživný noční krém. Ruce si krémujte i 5x denně.

Hydratovat musíte však i zevnitř. To znamená nezapomínat na pitný režim, což je právě během zimy dost ošemetné.

Výživa

Mimo hydratace potřebuje vaše pokožka i výživu. Zaměřte se tedy na výživu ve formě pleťových masek, zábalů na ruce, nohy i vlasy. Výživu nestačí dodat jen formou kosmetických přípravků. Patří zde i vyvážená strava s dostatkem vitamínů. Bez zdravého stravování nebudou ani ty nejlepší a nejdražší kosmetické přípravky účinné. Zvažte také doplněk omega 3 nebo konzumujte více mastných ryb a lněných semen, aby vaší pokožce dodaly stavební kameny, které zajistí pružnost, hebkost a měkkost.

Ochraňujte

Pokožku můžete chránit nejen kosmetickými přípravky, ale i nošením rukavic, šátků, čepice. Ochrání to pokožku před větrem, deštěm i mrazem.

Používejte také přírodní zvlhčující přísady jako med, avokádo, jogurt, olivový a jojobový olej, mandlový olej, banány a aloe. Smíchejte, co se vám líbí, a vytvořte krém či pastu a nechte na pokožce po dobu 10-30 minut, pak vlažnou vodou smyjte, díky tomu zůstane pokožka hydratovaná.

Čistá pokožka je základ

Aby mohla pokožka dostatečně vstřebat živiny, které ji dopřejete formou masek, zábalů, krémů, musí být čistá. Používejte tedy i mycí peelingové přípravky. Tyto přípravky dostanete koupit nebo si je můžete vyrobit sami z domácích surovin.