Jste neustále unavení? Podívejte se, zda to není díky těmto důvodům.

obrázek:pixabay.com

Všeobecně si člověk myslí, že únava je jen z nedostatku spánku. Odhalujeme vám i další důvody, které mohou způsobovat pocit únavy.

1. Vynecháváte cvičení, když máte pocit únavy

Domníváte se, že poskakování vám od únavy moc nepomůže, naopak stav zhorší. Opak je pravdou. Pravidelné cvičení zlepší kardiovaskulární systém, který rozvádí kyslík a živiny do celého těla a zvýší vaši fyzickou i psychickou sílu.

2. Nepijete mnoho vody

Když tělo sníží 2% z hladiny normálního obsahu tekutin v těle, tak je vynaložena velká energie. Ve skutečnosti dehydratace způsobuje nižší objem krve a tím se stane krev hustší. Kolik vody tedy potřebujete vypít? Existuje obecné pravidlo, že bychom měli vypít 6 – 8 skleniček denně.

3. Nekonzumujete dostatek železa

Pokud nemáte dostatek železa v těle, můžete se cítit slabě, podrážděně a máte problém s koncentrací. Toto všechno pak vede k tomu, že se cítíte unaveně. Chcete-li tento stav napravit, jezte výrobky bohaté na železo. Výrobky bohaté na železo: vejce, hovězí maso, ledviny, tmavě zelená zelenina a ořechy. Snažte se dostat do potravy i dostatek vitamínu C, ten pomůže s absolvováním železa.

4. Život na „junk“ jídle

Ve skutečnosti je většina nezdravých potravin nadopovaná vysokým obsahem cukru, tedy jednoduchými sacharidy. Při konzumaci nezdravých potravin dochází k rychlému nárůstu hladiny cukru v krvi a následně prudce klesá. Po rychlém nástupu pocitu energie, velice rychle přijde její spotřeba. Snažte se tedy vybírat pokrmy tak, abyste udrželi hladinu cukru v krvi stabilní.

5. Dáváte si sklenku vína před spánkem

Po dni v práci, přijde člověku jako dobrý nápad si dát sklenku vína před spánkem, ale není tomu tak. Když si dáte skleničku vína, obsažený alkohol je rychle metabolizován, tím pádem se vytvoří náhlá vlna adrenalinového systému. To pak může vést až k probuzení uprostřed noci, díky tomu pak můžete být následující den více unaveni.

6. Spoléháte se na kávu

Začátek dne se šálkem kávy, to není špatné. Nicméně nadměrná konzumace kofeinu může vážně ovlivnit váš cyklus spánku a bdění. Snažte se vyhnout kofeinu šest hodin před spánkem.