6 nejčastějších problémů se spánkem a jejich snadné řešení

Obrázek:saatvamattress.com

Máte problémy se spaním? Často se budíte a nemůžete usnout? Možná činíte jednu z nejčastějších chyb ve spaní. Jaké chyby to jsou a jak se jim vyvarovat?

Probuzení s bolestí zad

Problémem může být to, že na posteli špatně ležíte. Zvláště pokud spíte na břiše, jednu nohu pokrčenou a ruce pod hlavou. Tato pozice není pro vaše záda vůbec zdravá. Když se probudíte, lehněte si rovně na záda a ruce si dejte podél těla.

Probuzení s bolestí krku

Pokud se probudíte s bolestí krku, pravděpodobně večer spíte na boku se špatným polštářem. Kupte si kvalitní polštář, klidně tři, přitom si se dvěma z nich můžete podepřít ruce a na tom nejkvalitnějším spát.

Chrápání

Trápit vás i vašeho partnera může chrápání. Nespěte na zádech, ale lehněte si na bok. Připravte si kvalitní polštář a pokrčte si nohy. Chrápání je nejen velmi nepříjemné, ale může velmi ublížit vašemu zdraví, jelikož se během spaní přidušujete a vaše tělo nemá dostatek kyslíku.

Křeče v nohou

Probudí-li vás křeč v noze, pomůže protažení nohy a její masáž. Pokud trpíte na křeče často, pomůže vám zařazení stravy bohaté na hořčík a draslík, stačí pít pravidelně minerální vodu bohatou na minerální látky.

Bolesti ramen

Probudit vás mohou také nepříjemné bolesti ramen. Důvodem je to, že spíte a ruce máte složené pod hlavou. Tím zatěžujete po celou noc své ramenní klouby. Lehněte si na záda a složte si ruce na hrudník, podepřít si je můžete polštářem.

Nemůžete usnout

Pokud vás trápí nespavost, zapomeňte před spaním na notebook a mobilní telefon. Vůbec si je sebou do postele a ložnice neberte. Před spaním raději zvolte knihu či časopis. Bílé světlo z elektronických zařízení totiž oddaluje váš spánek. Před spaním si také dostatečně vyvětrejte a dopřejte si bylinný čaj s obsahem meduňky. Pomoci vám také může polštář naplněný levandulí či esenciální olej z levandule ve vaší aromalampě.