Jaro láká k pobytu venku – nápady jak si užít hezké počasí a zhubnout

Jaro je ideální období, ale také nejvyšší čas něco udělat se svou postavou. Do léta ještě zbývá hezkých pár týdnů a dá se toho mnoho stihnout. Vždyť i radikální programy na přeměnu postavy trvají přibližně 9 až 12 týdnů. Pokud nehodláte podnikat radikální změny a vystačí vám zhubnout pár kil, pak stačí upravit jídelníček a zařadit pohybové aktivity, které vás budou bavit.

Během zimy je člověk vždy víc při těle a nejde pouze o tuk. Lidské tělo se během chladných zimních měsíců méně potí, tudíž zadržuje více vody v těle. Jakmile se začnete potit, a to i díky pohybu, uvidíte, že nějaké dvě až tři kila shodíte jakoby nic. Tuky už se pak hubnou samozřejmě mnohem hůř. Ale stále máte dost času, tak hurá na to…

Výlety na kole

Výlety na kole patří k oblíbeným jarním aktivitám. Kolo můžete využívat nejen k výletům, ale i jako dopravní prostředek, ať už na nákupy či do zaměstnání.

Výlety na koloběžce

Stejně tak jako lze kolo využít na výlety i jako dopravní prostředek, lze využít koloběžku, která zažívá nejen v České republice obrovský boom. Je skladná, lehká a dá se snadno převážet i autem. Takže si koloběžku můžete vzít sebou na chatu a prozkoumávat okolí. Tady navíc nezatěžujete klouby a dokonce se jízda na koloběžce doporučuje lékaři, jako prevence bolesti zad.

Pěší turistika

Jestliže vás jízda na kole nebo koloběžce neláká a rádi si sednete do trávy, dotýkáte se stromů, přivoníte ke kytce, pak se vydejte na zkoumání přírody pěšky. Je to balzám nejen pro vaše tělo, ale i mysl. Při takové procházce si vyčistíte hlavu, zbavíte se negativních myšlenek i kalorií.

Brusle

Kolečkové brusle jsou zábavné a přispívají k posílení především dolní části těla: nohy a zadek. Ovšem tady pozor na úrazy. Chrániče a helma jsou samozřejmostí. To u kola a koloběžky ostatně také. Na bruslích si navíc užijete hromadu legrace a smích rovněž přispívá k hubnutí.

Zahrádkaření

Zahrádkaření se často připisuje k posilovně. Však také právem. Ovšem dejte pozor, abyste neustrnuli na dlouhou dobu v jedné poloze. Místo, aby vám tato činnost prospěla, mohla by vás bolet záda. Proto nezapomínejte u zahrádkaření na protahování těla a střídejte pozice.

Šipky

Připevněte na starou kůlnu nebo plot terč, vezměte šipky a hrajte s rodinou, dětmi i přáteli. Ono se to nezdá, ale pobíhání pro šipky k terči a opětné házení má něco do sebe. Mimo šipek si zahrajte také kuželky, badminton, házenou a jiné venkovní hry.

Skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo je nejlepší praktika na hubnutí. Zapojíte celé tělo (ruce i nohy) a během půl hodiny skákání spálíte přes 300 kalorií. Proto můžete vídat i špičkové sportovce v dietním režimu, jak běh vymění za švihadlo.

Obrázek: pixabay.com