Díky tomuto snadnému triku mají japonské ženy krásnou skleněnou pleť. Tajnou ingredienci máte doma

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete, aby vaše pleť byla co nejkrásnější, pak byste měli vyzkoušet tyto jednoduché japonské praktiky. Bude vypadat o několik let mladší.  

Ženy z Japonska jsou známy tím, že mají velmi čistou a hladkou pleť. Tajemství, které stojí za jejich krásným vzhledem, však spočívá v jedné zásadní věci – a to používání přirozeného make-upu namísto chemických výrobků. Přírodní ingredience totiž pokožku nejen čistí, ale také rozjasňují a redukují výskyt vrásek, a to bez jakýchkoli vedlejších účinků. Stačí použít ty správné prostředky a budete vypadat o 10 let mladší.

Kouzlo rýžové vody

Rýžová voda je bohatá na minerály, antioxidanty a aminokyseliny, díky kterým pomáhá zachovávat pružnost pokožky, zabraňuje jejímu ochabování a tím také podle lékařky Cynthia Cobb oddaluje vznik vrásek. Kromě toho pak dokáže také vyrovnat tón pleti a rozjasnit tak její vzhled. Abyste ji získali, stačí namočit šálek rýže do misky plné vody a nechat ji 30 minut odležet. Poté vzniklou tekutinu přefiltrujte a uložte rýžovou vodu do chladničky.

Jakmile budete chtít rýžovou vodu použít, nejprve si očistěte celý obličej, a poté si ji nastříkejte na všechny části pleti jako tonikum (můžete ji nanášet pomocí tamponu). Takto ji nechte působit alespoň 20 až 30 minut a nakonec ji opláchněte čistou studenou vodou. Na webu ZdravéStravování.eu jsme také psali o tom, kterým lidovým prostředkům pro péči o pleť byste se měli raději vyhýbat.

Nepřizpůsobivé akné zbytečně ničí sebevědomí. Mezi účinné metody léčby patří i perorální antibiotika

Skvěle poslouží i zelený čaj

Zelený čaj nabízí nespočet zdravotních přínosů jak při pravidelné konzumaci, tak i pravidelném nanášení na pleť. Důvodem je především skutečnost, že je bohatý na antioxidant epigalokatechin gallát, který neutralizuje volné radikály, čímž chrání pokožku před předčasným stárnutím. Kromě toho je také skvělým zdrojem vitamínu B2, který pomáhá zachovat kolagen v pokožce, udržovat ji elastickou a předcházet vzniku vrásek.

zelený čaj
Fotografie: Pexels

Díky obsahu polyfenolů má zelený čaj také protizánětlivé vlastnosti, které podle webu Healthline pomáhají redukovat zarudnutí a zklidňují podráždění pokožky. Lze ho tedy pro podporu pleti jednoduše použít v jakémkoli případě. K přípravě masky budete potřebovat následující ingredience:

  • 200 mililitrů zeleného čaje
  • 50 gramů mletého ovsa
  • 1 polévková lžíce avokádového oleje

Všechny ingredience stačí jednoduše smíchat v nádobě, poté směs nanést na svůj vyčištěný obličej a nechat celé 15 minut působit. Nakonec stačí masku opláchnout vodou a postup opakovat alespoň jednou až dvakrát týdně.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]