Nejčastější lidové chyby v péči o pleť: I přes doporučení je někdy lepší vyhnout se česneku a citronu

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí se při péči o pleť dopouští typických chyb, které je stojí nejen úsilí, ale také na ně mohou mít velmi negativní dopad. Raději se jim vyhněte.

Bez ohledu na to, jaký je váš typ pleti, existují určité domácí „způsoby“, jimiž můžete svou pokožku neustále poškozovat, přestože si mnozí myslí, jak jim to prospívá. Je proto důležité, abyste se jim snažili raději vyhýbat a namísto toho zvolili vhodnější způsoby, které vám pomohou šetrně a bez jakýchkoli kontraindikací. Nejhorší je podle lékařky Joan Paul použití česneku a citronové šťávy.

Používání přírodních léčiv nemusí být pro každého

V poslední době se mnoho lidí obrací na používání přírodních prostředků, které často působí mnohem lépe, než kdejaké komerční výrobky. Většina z nich si však uvědomuje, že tato léčiva nemusí být vhodná pro každého a v některých případech mohou napáchat spíše více škody než užitku. Abyste se vyhnuli případným potížím a ochránili se před jejich negativními dopady, bude nejlepší, když se před jejich použitím vždy zeptáte svého lékaře.

Pozor především na citron a česnek

Ačkoli si mnoho lidí vychvaluje většinu přírodních prostředků a jejich účinky na akné, stařecké skvrny či jiné kožní problémy, podle serveru MedicalNewsToday mohou na některé jedince působit spíše negativně – a to zejména co se týče těch, kteří mají citlivější pleť, neboť většina přírodních ingrediencí působí natolik účinně, že by mohly poškodit kožní bariéru. Vyhýbat byste se měli především následujícím:

  • Citronová šťáva: obsahuje kyselinu citronovou, která je velmi intenzivní a může způsobit, že se po vystavení slunci na vaší pokožce objeví tmavé skvrny.
  • Česnek: v syrové formě může způsobit kožní alergie, ekzémy, záněty kůže, a dokonce vodnaté puchýře.
  • Jedlá soda: další prostředek s vysokou kyselostí, který může výrazně podráždit vaši pokožku a způsobit její vysušování.
  • Zubní pasta: může nadměrně absorbovat olej z pokožky a výrazně ji vysušit nebo podráždit.
  • Cukr: pokud jej použijete jako exfoliant, může být pro některé typy pokožky příliš drsný.
  • Vitamin E: jeho místní aplikace může dráždit pokožku a doposud není prokázáno, že by mohl mít extra pozitivní vliv na vzhled obličeje.

Nepřizpůsobivé akné zbytečně ničí sebevědomí. Mezi účinné metody léčby patří i perorální antibiotika

okurka, maska
Fotografie: Freepik

Pokud se tedy chcete vyhnout případným problémům, bude lepší, když se před použitím jakéhokoli z výše uvedených způsobů raději poradíte se svým praktickým lékařem. Ten vám poradí, které prostředky pro vás budou nejlepší. Na webu Zdravé Stravování jsme také psali o tom, jaký může mít na vaši pleť účinek bramborová maska.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]