Velký přehled správných hodnot krevního tlaku podle věku

Fotografie: Depositphotos

Hodnoty krevního tlaku, které v daném věku, určují normu. Zkuste se najít v následujících údajích. Pokud bojujete s vysokým krevním tlakem, použijte některé domácí prostředky.

Krevní tlak se u mnoha lidí liší. Někdy jsou rozdíly nepatrné, jindy velmi znatelné. Co však může znamenat příliš vysoký tlak u jednoho, nemusí být problémem u druhého. Většinou se lidé léčí spíše s vysokým krevním tlakem než s nízkým. Jsou však určité hodnoty, které v daném věku jedince představují jakousi normu, říká lékařka Chris Young. Zkontrolujte, zdali je váš krevní tlak v hodnotách, v jakých by měl být a co dělat, abyste případně vysoký krevní tlak snížili domácími prostředky.

Hodnoty normálního krevního tlaku podle věku

Níže uvedené hodnoty představují normální krevní tlak podle věku:

  • Normální krevní tlak u novorozenců: – 70 mm Hg
  • Normální krevní tlak u 1letých dětí: chlapci – 96/66, dívky – 95/65
  • Normální krevní tlak u dětí do 10 let: chlapci – 103/69, dívky – 103/70
  • Normální krevní tlak u mladých lidí do 20 let: chlapci – 123/76, dívky – 116/72
  • Normální krevní tlak u mladých lidí do 30 let: muži – 126/79, ženy – 120/75
  • Normální krevní tlak u člověka středního věku: muži do 40 let – 129/81, ženy do 40 let – 127/80
  • Normální krevní tlak pro muže a ženy nad 50 let: muži – 135/83, ženy – 137/84

Horká lázeň pro chodidla pro snížení krevního tlaku

Vysoký krevní tlak se skládá ze dvou čísel – vyšší číslo představuje krevní tlak, nižší číslo srdeční tlak. Pro snížení krevního tlaku nalijte do umyvadla nebo kbelíku horkou vodu o teplotě 37-40 stupňů. Ponořte nohy do vody a nechte je v lázni, dokud voda nevychladne (asi 20 minut). Tlak klesne o 15-20 mm.

Vyluhujte semena kopru

Další s domácích receptů pro snížení příliš vysokého krevního tlaku. Přidejte 2 lžičky semínek kopru dejte do 500 ml vroucí vody a nechte vyluhovat. Užívejte 1-2 čajové lžičky pro snížení krevního tlaku až na 200 mm Hg a 3-4 čajové lžičky, pokud je krevní tlak příliš vysoký. Pokud nemáte rádi kopr, zkuste další domácí metodu pro snížení krevního tlaku.

Fotografie: Pexels

Použijte slupky z borovice, šípku a cibule

Na tento recept potřebujete 2 lžíce slupek z cibule, 2 lžíce šípků a 5 lžic jehličí borovice. Ingredience vložte do hrnce a přidejte 1 l vody. Vše vařte na mírném ohni a pod pokličkou asi 10 minut. Nechte vyluhovat a poté sceďte. Roztok spotřebujte za do 2 dnů, celková léčba trvá 4 měsíce. Pozitivní známky se objeví během prvních 5 dnů.

S pomocí tohoto léku budou odstraněny bolesti hlavy a po měsíci se budete moci pokusit postupně vysadit antihypertenziva. Také stolice se stane pravidelnou a tím se pročistí střeva a játra. Prostředek také posiluje imunitní systém a je preventivním nástrojem proti chřipce.

Zdroj: Healthline, Healthline