Stop vypadávání vlasů: Jednoduché postupy se okamžitě staly hitem internetu

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je nepříjemný problém, se kterým se během léta potýká většina žen. Tyto triky vám pomohou problému zabránit a navrátit vašemu účesu krásu.

Během letních měsíců mohou vaše vlasy čelit mnoha nepříjemnostem, jako je mořská sůl, chlór v bazénu nebo neustálé pocení pokožky hlavy. To vše přispívá k jejich častějšímu vypadávání, což je problém, který rozruší pravděpodobně každou ženu – o to horší je však skutečnost, že během podzimu se může množství vypadávaných vlasů zdvojnásobit. Proto je zapotřebí, abyste to řešili včas, s čímž vám dokážou skvěle pomoci tyto osvědčené triky. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Masáže vlasů

Existuje několik teorií, které vypovídají o tom, že vlasy mohou začít vypadávat zejména kvůli nedostatečnému prokrvení pokožky hlavy. Zkuste proto při aplikaci svého oblíbeného šamponu a kondicionéru pokožku masírovat jemnými krouživými pohyby. Poté ji důkladně opláchněte a na závěr ji zalijte studenou vodou, abyste ještě více stimulovali krevní oběh v této oblasti.

Vhodná dieta

Pro zdravý růst vlasů je zásadní také zdravá strava. Skvěle vám proto dokáže pomoci, když do svého každodenního jídelníčku přidáte potraviny, jako jsou vlašské ořechy, mandle a zelená listová zelenina. Ty osvědčeně pomáhají stimulovat jejich růst a také zabraňovat jejich případnému vypadávání. Pamatujte si, že vaše vlasy potřebují také bílkoviny, vápník a minerály, a proto nezapomínejte dbát na dostatečný příjem těchto důležitých prvků.

Kartáčování vlasů před spaním

Kartáčováním vlasů každý večer před spaním odstraníte nahromaděné nečistoty, které se do nich dostaly během dne. Po dokončení byste měli pokožku hlavy ještě masírovat, a to alespoň po dobu dvou minut – stačí pohybovat prsty směrem dolů, bez výrazného tření a používání nehtů. Tímto způsobem také pomůžete stimulovat krevní oběh, detoxikovat pokožku hlavy, a dokonce podpořit spánek.

Fotografie: Pexels

Vlasová hygiena

Mnoho lidí si během letních měsíců nemyje vlasy v domnění, že jim stačí rychlá sprcha u bazénu nebo na pláži. Abyste si však udrželi zdravou a okysličenou pokožku hlavy, musíte dbát na správnou vlasovou hygienu. Je vhodné používat přírodní šampon bez obsahu chemických látek a s neutrálním pH. Ten vám pomůže odstranit veškeré nečistoty z pokožky hlavy, podpořit růst vlasových folikul, udržet vlasy hebké a samozřejmě zabránit zbytečnému vypadávání vlasů.

Sušení na čerstvém vzduchu

Mezi nejčastější příčiny vypadávání vlasů patří používání nástrojů na jejich sušení a úpravu, jako je fén, žehlička nebo kulma. Rozhodně byste se jim proto měli vyhýbat a nechávat své vlasy sušit raději na čerstvém vzduchu, který je pro ně zcela přirozený. Pokud ovšem musíte použít fén, zvolte raději chladný vzduch, jenž vám pomůže stimulovat krevní oběh v dané oblasti. Všechny tyto triky vám pomohou minimalizovat vypadávání vlasů a udržet jejich vzhled v co nejkrásnější podobě.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]