Jak vyčistit lymfatický systém a proč je to vůbec důležité?

Jak vyčistit lymfatický systém – to je otázka, kterou by se měl čas od času zaobírat úplně každý, bez ohledu na skutečnost, zda se jedná o muže nebo o ženu. Lymfatický – neboli mízní – systém je pro fungování lidského těla klíčový a má celou řadu úkolů – nejenže je zodpovědný za náš imunitní systém, ale rovněž odvádí z těla chemické látky a z krve odstraňuje staré červené krvinky. Je tvořen cévami, uzlinami a lymfatickými orgány, které mají za úkol shromažďovat lymfu z celého organismu a tu následně odvádět zpět do krevního oběhu. V dnešním článku se dozvíte jak vyčistit lymfatický systém a zároveň si povíme, proč je jeho očista tolik důležitá.

Proč je očista lymfatického systému tak důležitá?

Pohráváte si s otázkou, proč je důležité vyčistit mízní systém? Jakmile se v něm nahromadí škodlivé toxiny, zpomalí se pohyb mízy a to se projeví otoky. Jakmile dojde ke vzniku ložisek, toxiny začnou lymfatický systém poškozovat, díky čemuž vzniknou záněty a tím dojde k poškození imunitního systému. Míza nebude moci projít uzlinou, což bude mít za následek šíření toxinů do celého těla.

Co poškozuje lymfatický systém?

Na poškození lymfatického systému má vliv celá řada faktorů. Patří mezi ně například nadmíra stresu, napětí nebo například nedoléčené či přechozené nemoci. Svou roli na poškozené lymfě mají i nevhodné diety a onemocnění, špatný stav ledvin nebo nadměrná konzumace cukru a sladkého ovoce.

Jak vyčistit lymfatický systém?

Udržovat lymfatický systém v dobré kondici je stejně tak důležité u žen jako u mužů. Pro tento účel je klíčový pohyb – pro očistu mízního systému se nejčastěji doporučuje jóga, při které je dobré provádět obrácené polohy, rovněž je doporučována lymfatická a reflexní terapie. Opomenout nelze vyčištění tlustého střeva – toho můžete dosáhnout za pomoci:

  • pomerančů
  • citronů
  • šťávy z grepů
  • epsomské soli
  • Glauberovy soli

Samotná očista lymfatického systému trvá tři dny a rozhodně stojí za to. Po očistě mízní systém funguje tak, jak by měl. Jestliže se chcete pustit do očisty, nezapomeňte do svého jídelníčku zařadit mořské řasy, čaje na čištění krve, ryby a ovocné a zeleninové šťávy.

Fotografie publikována se svolením farconville FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]