Jóga – cesta k vnitřnímu klidu! 3. díl: Legíny na jógu

Legíny na jógu představují jedno z nejdůležitějších vybavení. Rozhodně platí, že nejsou legíny jako legíny a vyrazit si na náročnou hodinu jen tak v lecčem určitě není dobrý nápad. Pokud si nejste jistí výběrem, ale zároveň vám záleží, co si na sebe obléknete, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám s radostí poradíme, jak si legíny na jógu správně vybrat a dopřát si tak nejen komfort a pohodlí, ale především i kvalitu. Již jsme vám poradili, jak postupovat při výběru podložky na jógu, dnes neuděláme s šikovnými tipy výjimku. Chcete-li se při cvičení jógy cítit příjemně, soustředit se jen na správné provádění jednotlivých cviků a nikoli přemýšlet, zda vám teď či potom odněkud něco nevyleze, rozhodně čtěte dál!

Legíny na jógu z nylonu? V žádném případě!

Věřte, že dva pojmy nylon a jóganikdy nepůjdou k sobě. Oblečení na jógu by mělo být dostatečně prodyšné, což se o nylonových výrobcích rozhodně říci nedá, ba naopak – legíny na jógu vyrobené ze syntetických látek neodvádí vlhkost od vašeho těla a zbytečně zadržují pot. K tomu všemu nejsou dvakrát příjemné, tudíž se nevyhnete občasnému podrbání či ošívání se. Nemluvě o určitých pozicích, které by mohly způsobit elektrizující oblečení.

Pozor na správný střih

Až budete vybírat legíny na jógu, dbejte zvýšenou pozornost na správný střih. Ve většině případů se setkáte s hodně podobným či dokonce na chlup stejným střihem, i přesto pamatujte, že na cvičení jógy jsou naprosto nevhodné legíny disponující sníženým pasem. Jestliže se chcete cítit pohodlně, určitě sami sebe neodsoudíte k tomu, že byste si každou chvilku museli kontrolovat čouhající záda či vylézající pozadí. Mnohem lepší volbou jsou legíny s vyšším nebo rolovacím pasem.

Veselé vzory jsou lákavé, ale…

Zvláště ženy jen těžko odolají legínám s květinovými či zvířecími vzory, které doslova vybízí ke koupi. Což o to, vypadají lákavě, ale co se složení týče, už tak spokojené nebudete. Většina takto řešených legínů na jógu je totiž vyrobena z nylonu a spandexu, což jsou syntetické látky, které neodvádí vlhkost. V takovém případě se vyplatí oželet příjemný vzhled na úkor kvality, na kterou se můžete spolehnout. 

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]