Jóga – cesta k vnitřnímu klidu! 3. díl: Legíny na jógu

Legíny na jógu představují jedno z nejdůležitějších vybavení. Rozhodně platí, že nejsou legíny jako legíny a vyrazit si na náročnou hodinu jen tak v lecčem určitě není dobrý nápad. Pokud si nejste jistí výběrem, ale zároveň vám záleží, co si na sebe obléknete, nenechte si ujít dnešní článek, ve kterém vám s radostí poradíme, jak si legíny na jógu správně vybrat a dopřát si tak nejen komfort a pohodlí, ale především i kvalitu. Již jsme vám poradili, jak postupovat při výběru podložky na jógu, dnes neuděláme s šikovnými tipy výjimku. Chcete-li se při cvičení jógy cítit příjemně, soustředit se jen na správné provádění jednotlivých cviků a nikoli přemýšlet, zda vám teď či potom odněkud něco nevyleze, rozhodně čtěte dál!

Legíny na jógu z nylonu? V žádném případě!

Věřte, že dva pojmy nylon a jóganikdy nepůjdou k sobě. Oblečení na jógu by mělo být dostatečně prodyšné, což se o nylonových výrobcích rozhodně říci nedá, ba naopak – legíny na jógu vyrobené ze syntetických látek neodvádí vlhkost od vašeho těla a zbytečně zadržují pot. K tomu všemu nejsou dvakrát příjemné, tudíž se nevyhnete občasnému podrbání či ošívání se. Nemluvě o určitých pozicích, které by mohly způsobit elektrizující oblečení.

Pozor na správný střih

Až budete vybírat legíny na jógu, dbejte zvýšenou pozornost na správný střih. Ve většině případů se setkáte s hodně podobným či dokonce na chlup stejným střihem, i přesto pamatujte, že na cvičení jógy jsou naprosto nevhodné legíny disponující sníženým pasem. Jestliže se chcete cítit pohodlně, určitě sami sebe neodsoudíte k tomu, že byste si každou chvilku museli kontrolovat čouhající záda či vylézající pozadí. Mnohem lepší volbou jsou legíny s vyšším nebo rolovacím pasem.

Veselé vzory jsou lákavé, ale…

Zvláště ženy jen těžko odolají legínám s květinovými či zvířecími vzory, které doslova vybízí ke koupi. Což o to, vypadají lákavě, ale co se složení týče, už tak spokojené nebudete. Většina takto řešených legínů na jógu je totiž vyrobena z nylonu a spandexu, což jsou syntetické látky, které neodvádí vlhkost. V takovém případě se vyplatí oželet příjemný vzhled na úkor kvality, na kterou se můžete spolehnout. 

Fotografie publikována se svolením Imagerymajestic FreeDigitalPhotos.net