Pigmentové skvrny budou minulostí díky tomuto triku. Jejich odstranění už nemůže být snazší

Fotografie: Depositphotos

Pigmentové skvrny mohou mít velmi negativní vliv na vzhled vaší pokožky. Stačí však použít tyto účinné metody léčby a brzy budou pryč.

Pokud vás trápí pigmentové skvrny, a to kdekoli po těle, nemusíte nutně užívat drahé krémy plné chemie či jiné drahé prostředky z lékáren. Mnohem lépe si dle lékaře Gerharda Whitwortha dokáže s problémy poradit obyčejná jedlá soda nebo například citronová šťáva, která působí zcela přirozeně a lze ji pořídit za pár peněz. Stačí tyto ingredience aplikovat správným způsobem a již během pár dnů si budete moci všimnout příznivých změn.

Použijte jedlou sodu nebo citronovou šťávu

Jedlá soda je skvělý pomocník, kterého většina lidí používá především v kuchyni. Tento účinný přírodní prostředek má však velmi dobrý vliv také na pokožku těla, a to především co se týče léčby nepříjemných problémů, jako jsou právě pigmentové skvrny. Stačí ji smíchat s několika kapky vody, zmiňuje doktor Whitworth, vytvořit pastu a tu poté nanést na postižená místa. Nakonec ji stačí nechat již chvíli působit a opláchnout vlažnou vodou.

Velmi dobře si pak s podobnými problémy dokáže poradit také citronová šťáva, která působí nejúčinněji v kombinaci se zakysanou smetanou (pro maximální účinek si připravte z ingrediencí směs 1:1). Tu poté stačí dle serveru Healthline nanést na obličeji či jiná místa, kde se objevily pigmentové skvrny, nechat působit alespoň 15 minut a nakonec omyjte. Pokožka bude nejenže vyhlazená, ale také příjemně hydratovaná.

Přirozená léčba bradavic podomácku: Spolehlivě pomůže jablečný ocet i obyčejná lepicí páska

Poslouží i česnek a bobulovité plody

S nevzhlednými skvrnami si hravě poradí také česnek, který je pomůže zesvětlit a nakonec kompletně odstranit. Stroužky přitom stačí rozpůlit a šťávu potírat přímo na postižená místa na těle (nejlépe několikrát denně). Podobně pak působí i šťáva z bobulovitých plodů, jako jsou brusinky, rybíz nebo borůvky. Na Zdravém Stravování jsme také již dříve psali, jak se zbavit akné pomocí změn ve svém jídelníčku.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]