Jednoduché techniky, které rychle zaženou nesnesitelnou bolest hlavy. Předávají se dlouhé roky z generace na generaci

Fotografie: Depositphotos

Bolest hlavy je v současné době jeden z nejčastějších problémů. Namísto léků se jí však můžete zbavit pomocí těchto osvědčených přirozených triků.

Přestože může být obtížné určit přesnou příčinu bolesti hlavy, mnohdy bývá tento problém důsledkem sedavého životního stylu a přílišného stresu. Pokud tedy trápí i vás a chcete se jí co nejdříve zbavit, měli byste začít dodržovat určité každodenní návyky, které vám účinně pomohou uvolnit tlak, snížit napětí a dostatečně zrelaxovat. Níže se proto můžete seznámit se 7 osvědčenými triky, jak se účinně zbavit veškerých bolestí hlavy. Více prozradila lékařka Jared Meacham.

Omezte čas strávený u obrazovky

Únava očí způsobená nadměrným koukáním do počítačové obrazovky je jednou z nejčastějších příčin bolestí hlavy. Abyste se jí vyhnuli, věnujte každých 20 minut alespoň 20 sekund odpočinkunapříklad se podívejte ven z okna nebo se jděte projít po kanceláři. Tímto způsobem na chvíli ulevíte svým očím a zároveň také mozku. Ještě lépe uděláte, pokud vyjdete ven na sluníčko.

Pravidelné cvičení

Pravidelné cvičení, a to i v mírné formě, pomáhá uvolňovat endorfiny, chemické látky v mozku, které zlepšují náladu a blokují přílišnou bolest. Obecně se jedná o velmi účinný způsob, jak pročistit svou hlavu a na chvíli se odpoutat od každodenních strastí, jež vedou k tomuto problému. Skvěle vám pomůže zejména běhání, jízda na kole, plavání nebo i pouhá procházka přírodu.

Nevynechávejte jídlo

Vynechávání jídla je také jedním z nejčastějším spouštěčů bolestí hlavy. Proto je důležité nastavit si kvalitní stravovací režim, jenž zahrnuje zdravé potraviny, a to zejména ovoce a zeleninu. Konzumace jídla dodává tělu energii a potřebné živiny, které potřebuje k plnění každodenních funkcí, tudíž není dobré ho omezovat. Je také důležité jíst pravidelně, protože lidské tělo má rádo pravidelnost a konzistentnost.

Omezte vystavování se slunci

Ačkoliv jsou sluneční paprsky často označovány za jeden z nejlepších antistresových prostředků, které vám dokážou pomoci odbourat bolesti hlavy, pokud se jim vystavujete příliš často, mohou mít bohužel opačný účinek. V takovém případě totiž slunění způsobuje rozšíření cév v mozku a následné zvýšení teploty kůže, kvůli čemuž vzniká nepříjemná bolest.

Správná relaxace

Ačkoli to zní jako samozřejmost, málokdo si najde čas na to, aby alespoň na chvíli odložil svou práci a dostatečně zklidnil svou mysl. Pokud si ovšem chcete ulevit od nepříjemných bolestí hlavy, skvěle vám dokážou pomoci relaxační techniky, jako je hluboké dýchání, jóga nebo meditace.

Dejte si horkou sprchu

Horká voda pomáhá uvolnit napjaté svaly a podle některých odborníků může zmírnit bolesti hlavy. Skvěle vám však také pomůže střídání horké vody se studenou, což má podobný efekt, ovšem po sprchování studenou vodou se vám vyplaví více endorfinů, které vám pomohou zlepšit náladu. Navíc tato metoda podporuje zdraví srdce a krevního oběhu.

Fotografie: Depositphotos

Vyhněte se alkoholu

Abyste se vyhnuli bolestem hlavy, je důležité se dobře vyspat. A přestože vám alkohol může zpočátku pomoci usnout, po jeho odbourání v těle dochází k velmi mělkému spánku, tudíž zkracuje důležitou dobu odpočinku zvanou REM. V takovém případě vás může dokonce probudit uprostřed noci. Pokud tedy trpíte bolestmi hlavy, raději se alkoholu na nějakou dobu zcela vyhněte.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]