Nevzhledných chloupků na obličeji se dá snadno zbavit. Pomůže i správné holení a vosk

Fotografie: Depositphotos

Chloupky na obličeji mohou velmi snadno pokazit vaši vizáž. Pokud trápí i vás, můžete se jich zbavit pomocí těchto snadných způsobů.

Chloupky na obličeji jsou problém, který trápí především ženy. Naštěstí se jich však můžete velmi snadno zbavit prostřednictvím domácích způsobů, jako je depilace nebo správné holení. Pokud tedy trápí i vás, není nutné kupovat si drahé prostředky a neustále navštěvovat specialistu. Samozřejmě je však dle lékařky Cynthia Cobb dobré zjistit, co stojí za jejich příčinou, protože to může být někdy známkou hormonální nerovnováhy.

Správné holení a použití pinzety

Holení je jedním z nejrychlejších a nejjednodušších způsobů, jak odstranit chloupky ze svého obličeje a pokračovat ve svých každodenních činnostech. Ještě než tak ovšem učiníte, měli byste se ujistit, že na to jdete správně. Pomoci vám může především holící strojek nebo jednorázové holítko s vestavěnou čepelí, které odstraní chloupky do posledního již během pár minut, radí Cynthia Cobb. Vždy začněte tím, že si očistíte obličej, poté na něj naneste vrstvu pěny a začnete holit svou pleť ve směru růstu chloupků. Tímto způsobem bude hebká nejméně tři dny.

Další metodou je použití pinzety či depilačních prostředků s obsahem vosku. Pokud se zaměříte právě na tyto způsoby, nevzhledné chloupky odstraníte i s kořínkem, tudíž bude trvat mnohem déle, než opět vyrostou – v některých případech dle serveru Healthline vaše pleť vydrží hebká až pět nebo dokonce šest týdnů.

Fotografie: Freepik

Pomáhá i v boji proti akné a odpuzuje hmyz. Olej z čajovníku nabízí plno zdravotních benefitů

Pomoci vám dokáží také epilátory

Epilace je rovněž skvělou možností, jak odstranit chloupky ze svého obličeje, a to na rozdíl od holení a používání epilace mnohem rychleji, zmiňuje v dalším článku doktorka Cobb. Pro získání co nejlepších výsledků si zakupte epilátor, který dokáže současně uchopit více chloupků a od okřínku je odstranit. Mimo jiné se pak prodávají v různých velikostech, tudíž si nezapomeňte zvolit tu správnou. Pokud byste si totiž zakoupili druhy pro holení nohou, nepůjdou na váš obličej aplikovat.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]