Jak se zbavit nevzhledné celulitidy: Jednoduchý postup okamžitě zlepší vzhled pokožky

Fotografie: Depositphotos

Celulitidou trpí snad každá žena. Některá více, jiná méně. Je to častý problém, obvykle těžko řešitelný. S trpělivostí a vytrvalostí lze ale pomocí vhodného cvičení docílit zlepšení.

Určité procento žen ani raději nechodí na koupaliště, aby se nemusely vysvlékat do plavek a ukazovat na veřejnosti své tělo s celulitidou. Není ale za co se stydět, protože celulitida tu byla a bude i nadále. Dá se ale zmírnit vzhled pomerančové kůže pomocí několika osvědčených triků. Vyzkoušejte je a uvidíte. Více prozradila lékařka Catherine Hannan.

Co je to celulitida

Celulitida neboli gynoidní lipodystrofie je onemocnění pokožky, při kterém v kůže vznikají neestetické hrbolky. Ta pak získává vzhled pomerančové kůže, jak jinak se také celulitidě přezdívá. Problém je ve změně struktury tukových buněk a pojivové tkáně, jež se nacházejí těsně pod povrchem pokožky. Nejčastěji se celulitida vyskytuje na hýždích, dolních končetinách a břiše. Příčinou vzniku bývají genetické dispozice, sedavé zaměstnání a hromadění toxinů v těle.

Hydratujte pokožku

Kosmetická doporučení říkají, že na pokožku s celulitidou je třeba použít speciální krémy. Většinou nepatří k nejlevnějším. Pravdou ale je, že i obyčejný hydratační krém vám pomůže vylepšit vzhled vaší pokožky. Můžete to zkusit po dobu 8 týdnů, kdy si pořídíte nějakou levnou variantu hydratujícího krému a budete problémové partie pravidelně večer po sprchování masírovat.

Své tělo kartáčujte

Dermatologové doporučují zejména suché kartáčování pokožky, tedy nikoliv při koupeli, ale ještě před ní. Nečekejte ale od toho kdoví jaké výsledky. Možná budete rádi, že pokožka bude o něco lépe vypadat. Jestliže ale máte na pokožce nějakou infekci, tak ji nekartáčujte. A to ani tehdy ne, když vypadá podrážděně. Při kartáčování využijte pohyby ve směru hodinových ručiček a po něm se pak osprchujte studenou vodou.

Fotografie: Pixabay

Nechte si tělo ošetřit u profesionálů

Jestliže výše doporučené metody nepomohou ke zmírnění celulitidy, pak se nabízí ještě ošetření u profesionálů v kosmetickém salóně. Zde se využívá například ultrazvuk, rázová vlna nebo radiolipolýza, a to pomocí moderních speciálních přístrojů. Je třeba se ale připravit na to, že takový odborný zákrok něco stojí a neodstraní celulitidu jednou provždy. Čas od času bude třeba zákrok opakovat.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]