Plísně na prstech u nohou se lze zbavit účinnou domácí léčbou. Jednoduchý roztok se o vše postará za vás

Fotografie: Depositphotos

Plíseň nohou může negativně ovlivnit váš každodenní život. Zbavte se jí pomocí této domácí léčby během pouhých patnácti minut.

Pokud vás trápí plíseň na nohou, rozhodně byste toto nepříjemné onemocnění měli řešit co nejdříve. Pokud totiž není zavčasu správně ošetřeno, může sice na určitou dobu zmizet, ovšem po nějaké době se bude objevovat znova. Abyste se jí ovšem zbavili, nemusíte utrácet za předražené chemické přípravky z lékáren. Skvěle vám totiž postačí tato domácí léčba, která vám pomůže odstranit tento problém během pouhých patnáct minut. Více prozradila lékařka Jenneh Rishe.

Účinná domácí léčba plísně nohou

Abyste se zbavili plísně na nohách, vyzkoušejte tuto účinnou domácí metodu. Jde o léčivý roztok, k jehož přípravě budete potřebovat pouze tři jednoduché ingredience, které seženete téměř v každém supermarketu:

  • sanitární alkohol
  • perlivá voda
  • ocet

Příprava samotného roztoku je již naprosto jednoduchá. Všechny ingredience stačí smíchat ve stejném poměru a poté směs dvakrát denně nanést na problematickou oblast vašeho těla pomocí ušního tamponu. Nechte ji působit alespoň patnáct minut, poté si nohy důkladně omyjte a nakonec osušte. Výsledek pocítíte již po první aplikaci.

Fotografie: Pexels

Neměli byste také zapomínat na některá další opatření, která vám pomohou ulevit si od nepříjemných příznaků plísňové infekce na nohou. Zpravidla byste měli vyhýbat nošení umělohmotných ponožek a pokud se vám zpotí nohy, snažte se je co nejdříve umýt. S detoxikací vám také skvěle pomůže lázeň z epsomské soli nebo lázeň s jedlou sodou.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]