Vyhlaste celulitidě válku: Jednoduché způsoby, které vás jí hravě zbaví. Vše lze zvládnout svépomocí

Fotografie: Depositphotos

Celulitida je problém, se kterým se postupem věku potýká velká většina žen. Zbavte se jí pomocí těchto osvědčených způsobů za méně než 30 dní.

Celulitidou, tedy zánětem buněčné tkáně pod kůží, trpí podle statistik až neuvěřitelných 99 % žen, a to zejména v oblasti stehen, hýždí a břicha. Pokud se s ní potýkáte i vy, nemusíte se ovšem obávat – existuje totiž několik osvědčených způsobů, které vám ji pomohou odstranit nebo její příznaky alespoň zmírnit, a to za méně než 30 dní. Níže se můžete seznámit s těmi nejosvědčenějšími z nich. Více prozradila lékařka Danielle Hildreth.

Kombinace zdravé stravy a fyzického cvičení

Nejúčinnějším způsobem, jak bojovat proti nevzhledné celulitidě, je kombinace zdravé stravy a fyzického cvičení. Nechte si proto sestavit od profesionála zdravý jídelníček na míru a dodržujte kvalitní sportovní program – nejlépe takový, který zahrnuje kardiovaskulární cvičení s GAP, což je aktivita zaměřující se přímo na hýždě, břišní svaly a nohy. Skvěle vám také může pomoci běhání, jízda na kole nebo plavání.

Koupele s mořskou solí

Mořská nebo epsomská sůl jsou osvědčené prostředky, které vám pomohou vyhladit pokožku a posílit celkovou funkci organismu a imunitního systému. Připravte si proto teplou koupel, přidejte do ní 200 až 500 gramů přípravku (čím více přidáte, tím bude účinek silnější) a dopřejte si 30minutovou lázeň. Po jejím dokončení se osprchujte chladnou vodou a zůstaňte v klidném režimu.

Fotografie: Pixabay

Tělový peeling

Přírodní exfoliátory pomáhají zlepšit krevní oběh a zanechávají pokožku hladší. Můžete si ji připravit buď u sebe doma z mořské soli a trochy olivového oleje, nebo použít komerční přípravky. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, naneste před sprchováním na postižené místo trochu směsi a několikrát týdně masírujte oblast krouživými pohyby zdola nahoru.

Teplá a studená sprcha

Střídání teplé a studené vody při sprchování  zlepšuje krevní oběh a dodává pokožce hebkost a jemnost. Začněte však pomalu – nejprve se chvíli sprchujte vlažnou vodou, přičemž zvyšujte její teplotu, dokud nebude horká. Vydržte po dobu 30–90 sekund, poté snižte teplotu na chladnou a vydržte dalších 30–90 sekund. Postup opakujte 3–5krát při každém sprchování a vždy ho zakončete studenou vodou.

Nápoje pro zrychlení metabolismu

S celulitidou vám může pomoci také konzumace nápoje ze správných surovin. Mezi ty patří především zázvor, který podporuje hubnutí a snižuje otoky, protože pomáhá odvádět přebytečnou tekutinu z těla, a citron, jenž odstraňuje toxiny z těla a reguluje trávení. Smíchejte proto ve sklenici naplněné vodou šťávu z poloviny citronu a nasekaný kořen zázvoru a nápoj pijte každý den.

Fotografie: Freepik

Omezte nezdravé potraviny

Jak již bylo zmíněno výše, zdravá strava hraje důležitou roli při odbourávání celulitidy. Je proto důležité, abyste ze svého jídelníčku vyřadili veškeré sladkosti, rychlé občerstvení, polotovary a také alkohol. Namísto nich do něj raději zařaďte banány, slunečnicová semínka, zázvor, tučné ryby, olivový olej, ovesné vločky, avokádo a vejce. A samozřejmě je důležité vypít denně alespoň 2 litry vody.

Olivový olej

Olivový olej je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají regulovat metabolismus lipidů v těle a zároveň hydratují pokožku a zlepšují její pevnost. Každé ráno můžete užívat nalačno 1 čajovou lžičku této blahodárné potraviny.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]