Léčivý sirup z česneku zajistí rychlé posílení imunity a podpoří tělo v boji proti infekcím. Jeho příprava je snadná

Fotografie: Depositphotos

Není žádným tajemstvím, že některé přírodní potraviny fungují mnohem lépe než chemické léky. Tento léčivý sirup z česneku je toho skvělým příkladem.

Česnek patří mezi nejsilnější přírodní léčiva, která si můžete zakoupit téměř v každém obchodě, a to za velmi nízkou cenu. Jedná se o skvělé antibiotikum, jež ničí grampozitivní i gramnegativní bakterie, a silný antivirový a antimykotický prostředek, který dále zlepšuje krevní a lymfatický oběh do všech částí našeho těla, říká lékařka Katherine Marengo.

Přírodní česnekový sirup

Tento přírodní sirup je 10krát účinnější než antibiotika při astmatu, úporném kašli, bolestech v krku, infekcích dýchacích cest, chronické bronchitidě a dýchacích obtížích. Je to navíc velmi důležitý doplněk stravy, který byste měli užívat naprosto každý den. Nemusíte se však ničeho obávat, jeho příprava je naprosto jednoduchá – stačí vám pouze 3 jednoduché ingredience, jež pravděpodobně již máte doma ve své kuchyni, a to:

  • ½ šálku medu,
  • ¼ šálku organického jablečného octa,
  • 1 celý česnek,
  • ½ šálku vody.

Příprava tohoto receptu je naprosto jednoduchá. Nejprve česnek rozdělte na jednotlivé stroužky, oloupejte je a poté je rozdrťte nebo nadrobno nasekejte. Jakmile budete mít hotovo, smíchejte česnek s ostatními přísadami. Před užitím sirupu počkejte jednu noc, aby se všechny složky vstřebaly a uvolnily své léčivé účinky. Druhý den ho sceďte a uložte na tmavé a chladné místo. Pokud chcete lék použít ke zlepšení imunity, stačí každý den užívat 5 kapek. V případě, že vás trápí onemocnění, pro rychlou léčbu užívejte 1 polévkovou lžíci každé dvě hodiny, dokud se nebudete cítit lépe.

Zdravotní výhody sirupu

Med je bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a enzymů a působí jako antioxidant, který účinně bojuje proti volným radikálům. Kromě toho také disponuje silnými protizánětlivými účinky, jež přinášejí velkou úlevu při nachlazení, kašli nebo bolestech v krku. Jablečný ocet zase disponuje silnými antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi, čímž posiluje imunitní systém a pomáhá v boji proti virům a bakteriím. Je také bohatý na mikroživiny, enzymy a zdravé bakterie, které podporují funkce trávicího systému.

Fotografie: Pixabay

O česneku je známo, že se jedná o širokospektrální antibiotikum, jež na rozdíl od chemických léků, které ničí miliony přátelských bakterií, jež vaše tělo potřebuje, napadá pouze škodlivé bakterie. Kromě toho je také silným antimykotikem a doslova ničí všechny patogeny a škodlivé mikroorganismy v těle. Působí však také proti virům a infekcím. Díky obsahu alicinu je navíc až 10krát účinnější než penicilin.

Zdroj: Healthline