Jak se starat o svou pokožku pomocí přírodních prostředků?

obrázek:pixabay.com

Kožní problémy

Obtěžují vás neustálé ekzémy, akné, herpesy či psoriáza? Bojujete s otravnými vyrážkami a pořád tento nelítostný boj prohráváte? Zkuste přírodní léčiva, které jsou v tomto boji úctyhodnými soupeři.

Co jsou vlastně přírodní léčivé prostředky?

Předtím, než je začnete na vaše kožní onemocnění používat, je důležité pochopit, o co se vlastně jedná a jak tyto prostředky používat. Přírodní léky se k léčbě kožních nemocí používaly již v dávné historii. Bylinné léky totiž již existují mnoho staletí.

V dnešní době se aliopatická medicína těší velké oblibě. Nicméně, je třeba podotknout, že ještě před pár desítkami let byly přírodní léky běžně předepisovány i regulérními lékaři.
Když se řekne „přírodní léčivo“, většina z nás si vybaví homeopatika či esenciální oleje. Existují však i další přírodní terapie, které nejsou tak populární, jako například tkáňové soli či květinové esence.

Proč používat přírodní prostředky na kožní problémy?

Přírodní prostředky nepoužívají škodlivé chemikálie.
Jsou často levnější než léky na předpis.
Nemusíte se bát žádných vedlejších účinků.

Je přírodní léčba vhodná pro všechny?

Předtím, než se pustíte do přírodní léčby, byste měli být seznámeni s tím, jak s konkrétními prostředky zacházet. Protože slovíčko „přírodní“ totiž nemusí zákonitě znamenat „bezpečný“ nebo „lepší“. V některých případech je samozřejmě nutná konvenční léčba a přírodní prostředky nemusí být vždy tou nejvhodnější volbou. Obvykle to záleží na stavu a míře poškození pokožky. Vždy se tedy před zahájením tohoto způsobu léčby raději poraďte s kvalifikovaným odborníkem.

Přejeme hodně štěstí s použitím přírodní medicíny – ať vás netrápí svědění pokožky.