Celulitidy se dá efektivně zbavit z pohodlí domova. Pomohou i kosmetické produkty a cvičení

Fotografie: Depositphotos

Celulitida vyvolává u mnoha lidí nízké sebevědomí a dokáže být zdrojem stresu a úzkosti. Existují ovšem metody, které vám pomohou se jí zbavit.

Věčné téma většiny žen – celulitida a jak se jí zbavit. Přestože celulitida nepředstavuje žádnou hrozbu pro lidské zdraví, člověk by udělal cokoli, aby ji ze svého těla mohl odstranit. Spousta jedinců ji totiž vnímá jako velice neestetickou, někteří dokonce natolik, že může být zdrojem stresu a úzkosti, říká doktorka Catherine Hannan. Jaké jsou tedy účinné metody k jejímu odstranění?

Co je to celulitida

Dolíčková kůže, tak by se velice zjednodušeně mohla popsat celulitida. Jedná se o kosmetický problém, který způsobuje, že vaše pokožka působí hrbolatě se spoustou dolíčků. Stav je způsoben změnami ve struktuře tukových buněk a pojivových tkání, jež se nacházejí pod povrchem vaší pokožky, jak uvádí server Healthline.

Jak se zbavit celulitidy

Můžete podstoupit lokální léčbu, což znamená, že je potřeba pořídit si kosmetické produkty určené pro odstranění celulitidy a aplikovat je přímo na postižené místo na těle. Ovšem pro udržení dlouhodobých výsledků je potřeba výrobek nanášet denně, jak radí Amanda Caldwell. Krémy totiž údajně napínají pokožku, díky čemuž pak vypadá hladší a pevnější. Stejně tak ji hydratují, což může snížit výskyt celulitidy.

léčba celulitidy
Fotografie: Freepik

Nejlepších výsledků však můžete dosáhnout metodami, jako jsou terapie akustickými vlnami, laserové ošetření, vakuování, ale také hubnutí nebo cvičení, jak informuje American Academy of Dermatology. Poraďte se také s odborníky, kteří dané procedury vykonávají. Provedou vás celým procesem a připraví vás na to, co vás v nejbližší době čeká.

Snadná léčba křečových žil podomácku: Spolehlivě pomohou i kompresní ponožky a fyzická aktivita

Dbejte také na zdravý životní styl, pevná postava získaná pravidelným pohybem, dodržování pitného režimu, optimální tělesná hmotnost, to všechno vám pomůže podle odbornice Danielle Hildreth na cestě k postavě bez celulitidy. Připravit si můžete také domácí peeling, který pomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk, čímž získáte hladkou a jemnou pokožku. Psali jsme o něm již na ZdravémStravování.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]